ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Sjezd ve Val Gardeně vyhrál Osborne-Paradis, Záhrobský bodoval

Velikost textu:

Val Gardena (Itálie) - Kanadský lyžař Manuel Osborne-Paradis vyhrál dnešní sjezd Světového poháru ve Val Gardeně. Zvítězil o 13 setin před Rakušanem Mariem Scheiberem, o třetí pozici se shodným časem podělili Francouz Johan Clarey s Ambrosim Hoffmannem ze Švýcarska. Petr Záhrobský obsadil se ztrátou 1,73 sekundy 21. místo, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Manuel Osborne-Paradis
Manuel Osborne-Paradis
Otevřít galerii
 • Manuel Osborne-Paradis autor: Armando Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1314/131357.jpg?1261232446
 • Český lyžař Petr Záhrobský zdroj: osobnosti.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/734/73355.jpg?1236884878

Devětadvacetiletý Záhrobský je jediným českým sjezdařem, který kdy dokázal bodovat v rychlostních disciplínách Světového poháru. Jeho maximem dosud bylo 25. místo z březnového sjezdu v Kvitfjellu. Po pátečním superobřím slalomu, v němž dojel sedmadvacátý, bodoval Záhrobský podruhé za sebou. Ve Val Gardeně se mu dařilo i loni, tehdy tam díky třicátému místu v super-G získal v SP první bod v kariéře.

Zatímco kanadské lyžaře stíhá před olympiádou jedna pohroma za druhou, pětadvacetiletý Osborne-Paradis zažívá životní sezonu. Na konci listopadu zvítězil na domácí trati v Lake Louise v superobřím slalomu a dnes porazil všechny protivníky i ve své hlavní disciplíně. První závod SP přitom vyhrál teprve v březnu v Kvitfjellu.

Na start se nepostavil Ital Werner Heel, jemuž se na domácí sjezdovce dařilo v tréninku, ale v pátečním super-G upadl a poranil si koleno. Nuceně odpočívat bude zhruba tři týdny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.