ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Úvodní sprinty sezony vyhráli Hattestad a Kowalczyková

Velikost textu:

Kuusamo (Finsko) - Sprinterské závody Světového poháru v běhu na lyžích ve finském Kuusamu vyhráli Ola Vigen Hattestad z Norska a Polka Justyna Kowalczyková. Češi skončili v kvalifikaci. Hattestad hned v úvodním sprintu sezony potvrdil svou neotřesitelnou pozici. Vítěz sprinterského SP z předchozích dvou sezon a úřadující mistr světa ve finále na 1,4 km klasicky porazil krajana Oeysteina Pettersena a Rusa Nikitu Krjukova.

Justyna Kowalczyková
Justyna Kowalczyková
Otevřít galerii
 • Justyna Kowalczyková autor: Luboš Pavlíček , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Eva Nývltová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/700/69920.jpg?1235419815
 • Aleš Razým autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ženský závod na 1,2 km vyhrála Polka Justyna Kowalczyková. Obhájkyně celkového prvenství v SP ve finále porazila Petru Majdičovou ze Slovinska, třetí skončila Slovenka Alena Procházková. 

Českým závodníkům se dnes nedařilo. V ženské kvalifikaci neuspěly Kamila Rajdlová a Eva Nývltová, které skončily až v sedmé desítce. Mezi muži pak v kvalifikaci obsadil Martin Razým 41. místo, Martin Koukal skončil na 70. příčce a Dušan Kožíšek doběhl na 75. pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.