ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Zuzulová a Grange prvními mistry Evropy ve slalomu v hale

Velikost textu:

Amnéville (Francie) - Slovenka Veronika Zuzulová a Francouz Jean-Baptiste Grange jsou premiérovými mistry Evropy ve slalomu v hale. Šampionát se dnes konal na zastřešené 483 metrů dlouhé sjezdovce ve francouzském Amnéville. Na historicky prvním evropském šampionátu startovalo v paralelním k.o. slalomu 35 lyžařů a 39 lyžařek z deseti zemí, Češi chyběli. Mezinárodní lyžařská federace FIS původně hrozila účastníkům konkurenčního závodu spadajícího pod evropskou federaci ESF sankcemi, podle posledních zpráv však svůj postoj zmírnila.

Jean-Baptiste Grange
Jean-Baptiste Grange

Slovenka Zuzulová, jedna ze soupeřek české slalomové hvězdy Šárky Záhrobské, dostala stejně jako Grange vítěznou prémii 10 tisíc eur. Na druhém místě skončily domácí závodnice Nastasia Noensová a Marion Pellissierová. Nejlepší slalomář minulé sezony SP Grange zvítězil před Italy Christofem Innerhoferem a Manfredem Mölggem.

"A teď by mělo následovat mistrovství světa v Dubaji. Aby se na nás mohli diváci a novináři koukat v plavkách," poznamenal s úsměvem po svém předčasném vyřazení rakouský lyžař Rainer Schönfelder.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.