Slovensko - Česko

Lukáš Bauer vyhrál dramatickým finišem skiatlon ve Falunu

Falun (Švédsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer zvítězil ve skiatlonu ve švédském Falunu a udělal tak další krok k vítězství ve Světovém poháru. Český reprezentant uhájil v cílové rovince prvenství před skvěle finišujícím Norem Tordem Aslem Gjerdalenem, který na Bauera ztratil jen sedm desetin sekundy. Třetí Švéd Anders Södergren zaostal už téměř o šest sekund.

Lukáš Bauer
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Bauer navázal na předchozí medailové úspěchy z únorových závodů. V Liberci doběhl druhý a v estonském Otepää rovněž zvítězil. Ve Falunu dnes mohl slavit pátý triumf v této sezoně Světového poháru a sedmý celkově.

Svůj náskok v čele průběžného pořadí zvýšil třicetiletý lyžař z Božího Daru už na 408 bodů. Jeho nejbližší pronásledovatel Němec René Sommerfeldt v závěru dnešního závodu neudržel Bauerovo tempo a doběhl pátý. Do konce sezony zbývá už jen sedm závodů, z toho tři sprinty, takže český běžec má křišťálový glóbus na dosah.

Výsledky - skiatlon (15 km klasicky+15 km volnou technikou):

1. Bauer (ČR) 1:11:54,1, 2. Gjerdalen (Nor.) -0,7, 3. Södergren (Švéd.) -5,8, 4. Dolidovič (Běl.) -8,2, 5. Sommerfeldt (Něm.) -9,6, 6. Östensen (Nor.) -9,6, 7. Di Centa (It.) -9,7, 8. Dementěv (Rus.) -10,1, 9. Piller-Cottrer (It.) -10,1, 10. Hetland (Nor.) -10,2, ...27. Magál -37,8, 29. Koukal -52,3, 52. Šperl (všichni ČR) -4:33,7.