ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Biatlonistky dnes kvůli silnému větru závod na 15 km nepoběží

Velikost textu:

Östersund (Švédsko) - Závod biatlonistek na 15 kilometrů na mistrovství světa v Östersundu dnes musel být kvůli silnému větru zrušen. Komise rozhodčích shledala, že podmínky ve švédském dějišti šampionátu neumožňují zorganizování spravedlivého závodu, a tak souboj o medaile na nejdelší ženské trati přeložila.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Biatlonistky by se nyní měly o titul utkat ve čtvrtek se startem ve 14:05, závod mužů na 20 kilometrů se potom uskuteční od 17:20.

Östersundem se dopoledne přehnala větrná smršť a trať dnešního plánovaného závodu musela být uzavřena, protože na ni napadaly polámané stromy. Zrušen byl proto také trénink mužů.

Vítr dosahoval přes den až síly orkánu. Navečer se sice měl podle
předpovědí meteorologů utišit, jury nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů závod přeložila. "Podmínky jsou příliš špatné," oznámil zhruba hodinu před plánovaným startem ředitel závodů Franz Berger.

Rozmary počasí znemožnily v biatlonovém areálu i dnešní návštěvu švédského krále Karla XVI. Gustafa. Panovník se chystal na střelnici procvičit svoji mušku i protáhnout tělo v běžecké stopě pod vedením švédského reprezentačního trenéra Wolfganga Pichlera.

Větrná bouře naposledy znemožnila významný závod při olympijských hrách v Naganu před deseti lety, kdy musel být přerušen už rozběhnutý sprint. Na MS naposledy před čtyřmi lety způsobila jednodenní odložení vytrvalostníhozávodu mužů v Oberhofu mlha.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.