ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Bauer po operaci odpočívá i studuje

Velikost textu:

Boží Dar (Karlovarsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer rehabilituje po plánované operaci nosní přepážky a našel si čas také na sebevzdělávání. Zákrok podstoupil stříbrný medailista z mistrovství světa v Liberci 10. dubna v jablonecké nemocnici a nyní se věnuje bakalářské práci a přípravě na zkoušky. Operoval ho opět primář Robert Toscani, který české běžecké jedničce už předloni odstranil krční mandle.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/80/7915.jpg?1202747450
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/32/3103.jpg?1199462070

"Přežil jsem to," vtipkoval Bauer na svém serveru a doplnil, že zákrok se obešel bez komplikací. V nemocnici strávil pět dnů, pak ještě docházel na kontroly a inhalaci léků pomáhajících hojení a splasknutí sliznic. "Nejhorší byl první den po operaci, ale v porovnání s mandlemi to bylo z větší části v pohodě," řekl.

Operace nosní přepážky je dalším krokem k odstranění přetrvávajících zdravotních potíží, se kterými se Bauer potýkal takřka celou minulou sezonu. Zatím není jisté, zda operace, na kterou se chystá i jeho kolega Martin Jakš, přinese úlevu. "Měl bych být v zimě zdravější, proto jsem se rozhodl, ale uvidíme," uvedl Bauer.

Čtrnáct dnů po operaci má mít klidový režim. Volno teď využívá k plnění školních povinností. "Dodělával jsem bakalářku, čekají mě dvě zkoušky, abych mohl na státnice," doplnil student Technické univerzity v Ostravě, kde dálkově dělá hornicko-geologickou fakultu, obor ekonomika, management a informatika v oblasti veřejné správy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.