ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Bauer vyhrál závod na 15 km klasicky v estonském Otepää

Velikost textu:
aktualizováno 24. 1. 2009 13:38

Otepää (Estonsko) - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál dnešní závod Světového poháru na 15 kilometrů klasickou technikou v estonském Otepää a připsal si první vítězství v sezoně.

Johan Olsson, Lukáš Bauer, Vincent Vittoz
Johan Olsson, Lukáš Bauer, Vincent Vittoz
Otevřít galerii
 • Johan Olsson, Lukáš Bauer, Vincent Vittoz autor: Timur Nisametdinov, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/114/11347.jpg?1204725877

Devátý triumf v kariéře vybojoval obhájce prvenství v seriálu s náskokem 1,5 sekundy před Švédem Johanem Olssonem. Třetí skončil Francouz Vincent Vittoz, který na Bauera ztratil přes devět sekund.


Českého lyžaře v poslední době trápily zdravotní potíže, ale na své oblíbené disciplíně se předvedl ve výborné formě. Zopakoval si rok starý scénář, kdy se rovněž po nemoci vrátil prvenstvím v Otepää na klasické patnáctce.

Bauer navázal na listopadový úspěch z Finska

Bauer vedl od druhého mezičasu. Postupně si vypracoval téměř desetisekundový náskok, z kterého sice Olsson v závěru výrazně ukrojil, ale zůstal druhý. Jednatřicetiletý český běžec navázal na listopadové druhé místo na stejné trati z finského Kuusama, které bylo dosud jeho jediným medailovým úspěchem v sezoně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.