ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Bidař a Dušková zasáhli do krasobruslařské Grand Prix

Velikost textu:

Po sedmi letech mají Češi zastoupení ve třech kategoriích krasobruslařské Grand Prix. Letošního ročníku prestižního seriálu, který začal v Moskvě, se vedle Michala Březiny zúčastní také sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař a taneční pár Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn. Ti jediní se představili v ruské metropoli a skončili desátí. 

Anna Dušková a Martin Bidař
Anna Dušková a Martin Bidař

První mítink letošní krasobruslařské Grand Prix v tancích na ledě ovládli američtí sourozenci Maia a Alex Shibutaniovi, kteří na další dvě pozice odsunuli ruské páry. Shibutaniovi vyhráli krátký i volný tanec a vykročili ke čtvrté účasti v předvánočním finále seriálu za sebou.

Český pár Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn byl po krátkém tanci na devátém místě, volný tanec na hudbu z muzikálu Kabaret se jim ale tak nepovedl a při své premiéře obsadili konečné desáté místo.

Hned úvod seriálu přinesl porážku vítězi čtyř předchozích ročníků celého seriálu a mistru světa Juzuru Hanjúovi. Japonská hvězda pokazila už krátký program, a i když volnou jízdu měla nejlepší, ztráta byla příliš veliká.

Hanjúa porazil Američan Nathan Chan, který opět své programy prošpikoval čtvernými skoky - celkem jich v celé soutěži předvedl šest. Další dvě kategorie patřily domácím krasobruslařům. Ve sportovních dvojicích vyhrály hned tři ruské dvojice v čele s Tarasovovou a Morozovem, mezi ženami byla nejlepší Jevgenija Medveděvová, která nenašla přemožitelku už dva roky.

přehrát video
Češi mají zastoupení na krasobruslařské Grand Prix
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.