ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
SP ve snowboardcrossu

Samková dojela na olympijské trati v korejském Pokwangu třetí

Velikost textu:
aktualizováno 27. 2. 2016 09:58

Pokwang - Třetí místo obsadila Eva Samková v závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v korejském Pokwangu. Na trati, na níž bude za dva roky obhajovat olympijské zlato ze Soči, nestačila ve finále na Francouzku Chloé Trespeuchovou a Italku Michelu Moioliovou.

Slavící Eva Samková
Slavící Eva Samková

V průběžném pořadí Světového poháru zůstala Samková druhá. Do čela se posunula Moioliová, na kterou česká snowboardistka ztrácí dva závody před koncem seriálu pouze 40 bodů. Samková navázala třetím místem na týden staré prvenství v ruském Sunny Valley. Na stupně vítězů se v této sezoně prosadila potřetí, předtím triumfovala také v lednu v německém Feldbergu.

Do závodu v Pokwangu, kde byla kvůli větru zrušena těsně před koncem páteční kvalifikace, vstoupila dvaadvacetiletá rodačka z Vrchlabí vítězstvím v úvodní čtvrtfinálové jízdě. V semifinále dojela druhá za americkou hvězdou Lindsey Jacobellisovou, s níž těsně prohrála souboj o prvenství na lednových X-Games v Aspenu. Ve finále Samková desetinásobné vítězce X-Games porážku oplatila a odsunula ji na čtvrté místo.

"Nakonec docela dobrý, protože jsem měla špatný starty. Na tréninku se mi jeden povedl, ale pak jsem už nedokázala udělat to samé při závodu. Při první jízdě na startu jsem málem spadla a musela jsem to dohánět v prostřední části, která mi šla a bavila mě," uvedla na facebooku Samková. Do finále odstartovala jako druhá, ale po nepovedeném skoku v první třetině trati se propadla na páté místo a musela se propracovávat kupředu.

Třetí místo má obrovskou cenu, říká trenér Jelínek

Podařilo se jí dostat na třetí místo, o které ale musela až do cílové čáry bojovat s Jacobellisovou. "Můžu být ráda za třetí místo. Je to cennější, než když jedu od začátku do cíle první. Zůstala jsem v kontaktu s čelem, bylo to super, naučila jsem se zase trochu předjíždět," uvedla Samková. "Jsem nadšená a také dost unavená. Když jsem dojela do cíle, tak mě strašně bolely nohy a klepaly se mi. Takže teď si musím dva nebo tři dny odpočinout," plánovala.

Kouč Marek Jelínek byl podobného názoru. "Třetí místo má obrovskou cenu, byl to jeden z nejtěžších závodů. Jsme rádi, že zůstala na celkovém druhém místě a je stále šance na vítězství. Bylo vidět, že je unavená. V Praze máme jen jeden den a hned jedeme na další závod," doplnil kouč. Dosud vedoucí žena Světového poháru Francouzka Nelly Moenneová-Loccozová v Koreji nestartovala a v celkovém hodnocení klesla na čtvrtou příčku. Seriál pokračuje o příštím víkendu dvěma závody ve švýcarském Veysonnaz.

Závod SP ve snowboardingu v Pokwangu (Korea) - snowboardcross:

Muži: 1. Holland (USA), 2. Vaultier (Fr.), 3. Baumgartner (USA), ...45. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Vaultier 3780, 2. Oljunin (Rus.) 2640, 3. Hämmerle (Rak.) 2240, ...58. Kubičík 67,1.

Ženy: 1. Trespeuchová (Fr.), 2. Moioliová (It.), 3. Samková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Moioliová 3200, 2. Samková 3160, 3. Trespeuchová 2940, ...31. Hopjáková 130, 36. Veselková (obě ČR) 70.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.