ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
ME V KRASOBRUSLENÍ

Březinové volná jízda nevyšla, medaile si rozebraly Rusky

Velikost textu:
aktualizováno 29. 1. 2016 22:26

Bratislava – Naprostou dominancí ruských reprezentantek skončila soutěž krasobruslařek na mistrovství Evropy. Zlatou medaili získala teprve šestnáctiletá Jevgenija Medvěděvová, která po krátkém programu předvedla nejlepší vystoupení i ve volné jízdě. Za ní skončila Jelena Radionovová a třetí místo obsadila Anna Pogorilá. Jediné české zástupkyni Elišce Březinové volná jízda nevyšla a propadla se na předposlední příčku.

Eliška Březinová
Eliška Březinová

Devatenáctiletá Březinová figurovala po krátkém programu na 17. místě, místo chystaného útoku na 15. příčku, která byla až dosud na šampionátech jejím maximem, ale přišel krach. "Asi na mě ta nervozita dneska úplně spadla, takhle blbě jsem ještě závod nikdy nezajela," řekla brněnská krasobruslařka.

České reprezentantce se nedařily skoky, relativně spokojená byla s jediným trojitým rittbergerem. "Tréninky šly docela dobře, ale závod bohužel není trénink," posteskla si. "Jela jsem s tím, že si to zajedu, pokusím se udělat co nejlepší výsledek, a možná jsem si toho na sebe hodila až moc, že jsem se chtěla dostat do Top 10, abychom za rok měly dvě místa, a moc jsem nad tím přemýšlela," dodala s odkazem na příští šampionát, který bude hostit Ostrava.

přehrát video
Březinová na ME pokazila volnou jízdu, zlato slaví Medvěděvová

Šestnáctiletá Medveděvová ovládla po krátkém programu vynikajícím výkonem i volné jízdy. Juniorská mistryně světa a vítězka prosincového finále Grand Prix zaváhala jen při dvojitém axelu, jinak předvedla bezchybné představení. Radionovová se musela stejně jako vloni spokojit se stříbrem, Pogorilá obhájila bronz.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě:

Ženy - konečné pořadí: 1. Medveděvová 215,45, 2. Radionovová 209,99, 3. Pogorilá (všechny Rus.) 187,05, 4. Kučvalská (Lot.) 176,99, 5. Rodeghierová (It.) 170,76, 6. Meiteová (Fr.) 161,23, ...23. Březinová (ČR) 121,26.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.