ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Skoky na lyžích

Slovinci doma v Planici vládli, Čechům se nedařilo

Velikost textu:

Planica (Slovinsko) - Slovinští skokani suverénně vyhráli jednokolový závod družstev na domácím mamutím můstku v Planici. Český tým ve složení Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura skončil za sedmi soupeři poslední. Druhé kolo se neskákalo kvůli silnému větru.

Peter Prevc
Peter Prevc

Slovinci v předposledním závodě sezony jako jediní předvedli čtyři dvousetmetrové lety a ten nejkratší měřil 216 metrů. Nejdelší i nejvíce ohodnocený skok si připsal Jurij Tepeš výkonem 237,5 metru. Druzí skončili Rakušané a třetí Norové.

Češi bojovali o sedmé místo s Finy, ale chyběli jim body zejména po Koudelkově skoku. Za pouhých 159 metrů dostal nejnižší známku dne. Za 200 metrů dolétli Hlava (201,5) a především Matura (211), Hájek za touto hranicí zaostal jen o půl metru.

V neděli finále Světového poháru v letech na lyžích vyvrcholí závěrečným závodem jednotlivců.

Závod SP v letech na lyžích v Planici (Slovinsko) - družstva: 1. Slovinsko (Tepeš, Semenič, Kranjec, Prevc) 848,4 b., 2. Rakousko (Kraft, Hayböck, Fettner, Schlierenzauer) 805,1, 3. Norsko (Forfang, Gangnes, Fannemel, Velta) 784,0, 4. Polsko 753,8, 5. Japonsko 706,5, 6. Německo 686,3, ...8. ČR (Hájek, Koudelka, Hlava, Matura) 652,7.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.