ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
SP v Zakopaném

Češi si ve větru vyskákali páté místo

Velikost textu:

Zakopané (Polsko) - Čeští skokani na lyžích skončili v závodě světového poháru v Zakopaném pátí v soutěži družstev. Větrný podnik vyhráli v dramatické koncovce Slovinci před domácími Poláky a Rakušany.

Lukáš Hlava
Lukáš Hlava

Tým ve složení Jakub Janda, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura postoupil v náročných podmínkách z prvního kola na šestém místě. Ve druhém si i díky selhání Nora Toma Hildeho, který ve větrné loterii se štěstím ustál pokažený devadesátimetrový pokus, o jednu příčku polepšili.

Start závodu musel být v Polsku kvůli větru a hustému sněžení o půl hodiny odložen. I v průběhu obou kol panovaly na můstku náročné podmínky a soutěž byla kvůli silným nárazům větru často přerušována.

Každé družstvo si kvůli větru připsalo alespoň jeden nepodařený skok. Z českého kvarteta na podmínky nejvíce doplatil Koudelka, který v druhém kole skočil pouze 105 metrů. Dva vyrovnané pokusy předvedl Hlava (120 a 123 m), nejdál doletěl Matura, který v prvním kole přistál na značce 125,5 metru.

Po úvodním kole suverénně vedoucí Poláky stálo první místo selhání Krzysztofa Mietuse, jehož vítr v třetí sérii druhého kola srazil na 108 metrů. Slovinec Jaka Hvala naopak nezaváhal a posunul svůj tým do čela. Na pořadí pak už nic nezměnil ani poslední vydařený pokus Kamila Stocha, Peter Prevc výhru Slovinců pojistil.

Výsledky závodu SP ve skocích na lyžích družstev v Zakopaném

1. Slovinsko (Tepeš, Kranjec, Hvala, Prevc) 963,5 b.,

2. Polsko (Žyla, Kot, Mietus, Stoch) 954,4,

3. Rakousko (Loitzl, Kofler, Morgenstern, Kraft) 931,1,

4. Německo 908,4,

5. ČR (Janda, Koudelka, Hlava, Matura) 833,7,

6. Rusko 831,8,

7. Norsko 822,0,

8. Itálie 782,5.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.