Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Závod SP sdruženářů v Oberhofu vyhrál Moan

Oberhof (Německo) - Norský sdruženář Magnus Moan vyhrál díky vynikajícímu běhu dnešní závod Světového poháru v severské kombinaci v Oberhofu. Po skoku mu přitom patřila až čtrnáctá pozice a na patnáctikilometrovou trať vyběhl se ztrátou půldruhé minuty.

Magnus Moan

Podobné běžecké výkony převedli i druhý Američan Bill Demong, který ve finiši prohrál o pouhou desetinu sekundy, a třetí Nor Petter Tande. Oba rovněž startovali až z druhé desítky. V Oberhofu opět bodoval český reprezentant Tomáš Slavík, který skončil pětadvacátý, naopak Miroslav Dvořák na umístění v bodované třicítce nedosáhl.

Skokanská část závodu vyšla v husté mlze nejlépe Davidu Zaunerovi z Rakouska, ten ale odpoledne záhy přišel o dvacetisekundový náskok a po běžeckém trápení se propadl až na 24. místo. Do čela se dostali domácí favorit Ronny Ackermann s Rakušanem Davidem Kreinerem, v závěru však ani oni neodolali útoku norsko-americké trojice.

Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Björn Kircheisen byl po skoku až pětadvacátý. V běhu se však německý sdruženář dokázal prodrat až do elitní desítky a díky devátému místu udržel první pozici v SP.

Výsledky:

1. Moan (Nor.) 40:08,8, 2. Demong (USA) -0,1, 3. Tande (Nor.) -9,1, 4. Ackermann (Něm.) -11,8, 5. Kreiner (Rak.) -30,2, 6. Frenzel -52,8, 7. Edelmann -1:00,1, 8. Haseney -1:09,9, 9. Kircheisen (všichni Něm.) -1:18,3, 10. Schmid (Nor.) -1:32,1, ...25. Slavík -3:15,8, 35. Dvořák (oba ČR) -7:04,4.