ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Cuche je počtvrté sjezdařským králem

Velikost textu:

Lenzerheide (Švýcarsko) - Švýcarský veterán Didier Cuche získal počtvrté v kariéře malý křišťálový globus za sjezd. Ve finálovém závodu Světového poháru v Lenzerheide skončil šestatřicetiletý lyžař čtvrtý, dosavadní lídr disciplíny Rakušan Michael Walchhofer byl až jedenáctý. Čtvrtým sjezdařským globem se Cuche přiblížil rakouskému rekordmanovi Franzi Klammerovi, který posbíral pět trofejí v letech 1975 až 1983. Walchhofer zůstal v historickém pořadí třetí a už si nepolepší, neboť po čtvrtečním super-G v Lenzerheide ukončí kariéru. Dnes v cílovém prostoru jako první švýcarskému rivalovi pogratuloval. Překvapivým vítězem se dnes stal Francouz Adrien Théaux.

Švýcar Didier Cuche vyhrál SP ve sjezdu
Švýcar Didier Cuche vyhrál SP ve sjezdu
Otevřít galerii
 • Švýcar Didier Cuche vyhrál SP ve sjezdu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Adrien Théaux autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2398/239771.jpg?1300271442

Cuche získal trofej za královskou disciplínu už v letech 2007, 2008 a loni. Také Walchhofer má ve sbírce už tři, ale výhodnější pozici v útoku na čtvrtou nevyužil. Švýcarský hrdina v domácím prostředí prokázal lepší nervy a čtvrtým místem bezpečně vymazal ztrátu 14 bodů, s níž do závěrečného sjezdu sezony vstupoval.

"Jsem hrozně zklamaný, ale co se dá dělat. Ve Švýcarsku přece musím dát Švýcarovi přednost," konstatoval smířlivě Walchhofer. Cuche při pohledu na výsledkovou listinu zakřičel radostí a předvedl svůj oblíbený trik s vyzutím lyže. Políbil ji a pak i sníh. "Jsem hrdý, že se mi to povedlo. A věřím, že jsem si globus zasloužil," prohlásil.

Z premiérového vítězství se radoval šestadvacetiletý Théaux, jenž vyhrál s náskokem jediné setiny sekundy před Rakušanem Joachimem Puchnerem. Třetí byl norský univerzál Aksel Lund Svindal. Už jistý celkový vítěz seriálu Chorvat Ivica Kostelič ve sjezdu startovat nemohl, stejně jako Ondřej Bank, který se nenominoval mezi 22 nejlepších. V této sezoně však český lyžař ve sjezdu poprvé bodoval, a to hned dvakrát a celkově skončil čtyřicátý.

Výsledky sjezdu:

1. Théaux (Fr.) 1:22,94,

2. Puchner (Rak.) -0,01,

3. Svindal (Nor.) -0,16,

4. Cuche (Švýc.) a Innerhofer oba -0,31,

Konečné pořadí sjezdu SP:

1. Cuche 510,

2. Walchhofer 498,

3. K. Kröll (oba Rak.) 411.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.