ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Bauer se chce na MS v Oslu porvat o medaili

Velikost textu:

Oslo - S tradiční lehkou nervozitou před velkou akcí a s jasnou touhou bojovat o nejvyšší příčky přijel běžec Lukáš Bauer do Osla, kde ve středu začne mistrovství světa v klasickém lyžování. Bauer bude startovat již na osmém šampionátu a chtěl by zopakovat medailový zisk z Liberce. Třiatřicetiletý Bauer patří osm sezon do špičky; už vyhrál Světový pohár, dvakrát Tour de Ski a má čtyři cenné kovy z mistrovství světa a olympiád. Proto má i v Oslu jen ty nejvyšší ambice. "Chci tady předvést co nejlepší lyžování v sezoně. Přijel jsem s touhou porvat se o medaili a nějakou si odvézt domů," uvedl.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1432/143190.jpg?1266270131
 • Lukáš Bauer autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2195/219479.jpg?1293047800

Bauer věří, že je na svátek klasického lyžování na Holmenkollenu připraven na maximum a schopen navázat na cenné kovy z minulého MS 2009 v Liberci (stříbro) a dva bronzy z loňské olympiády ve Vancouveru. "Pořád patřím do širšího okruhu aspirantů a bude záležet na konkrétním dnu, ale myslím, že když se to sejde, tak to je reálné," řekl.

Bauer vyhrál v kariéře 17 závodů Světového poháru včetně etap v rámci Tour de Ski, ale zlato z MS nebo OH mu ve sbírce chybí. Dosáhnout na nejvyšší stupeň právě v Oslu by mohlo být ještě sladší.


Tratě na Holmenkollenu označil Bauer za jedny z nejnáročnějších. "Jsou hodně specifické," řekl o táhlém stoupání po startu, které už se na moderních tratích příliš nenosí. Tvrdí, že patří k jeho oblíbenějším, i když mu příliš nevyhovuje dlouhý sjezd zpátky na stadion. "Ale mají to všichni stejné a nakonec je jedno, jestli ti vyhovují nebo ne. Rozdávají se tady medaile a musíš se snažit," konstatoval běžec. 

S trenérem zatím nemá pevně stanovený program šampionátu. Sám by chtěl určitě jet oblíbenou klasickou patnáctku a štafetu. "Kdybych si měl sám vybrat, tak budu začínat skiatlonem, pak pojedu patnáctku, štafetu, a pokud bych se cítil relativně v pohodě, tak vyrazím do padesátky. Ale uvidíme, jak to bude," řekl Bauer.Velké očekávání může vzbuzovat start štafety. Ve Vancouveru Češi zazářili bronzem, který bude v Oslu těžké napodobit. "Bylo to extrémní překvapení i pro nás. Ten den se nám sešlo absolutně vše a je to výjimečný výsledek," upozornil Bauer. "Reálně máme na to bojovat o nejlepší šestku, a pokud se ten den zase vše sejde, tak je otevřená cesta až k medaili. Ale myslím, že ta je daleko," doplnil.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.