ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Gottwald po suverénním běhu zvítězil v Kuusamu

Velikost textu:

Kuusamo (Finsko) - Druhý závod Světového poháru sdruženářů v Kuusamu vyhrál zkušený Rakušan Felix Gottwald. Tomu přitom po skoku patřila až 26. pozice, ovšem parádní stíhací jízdou se probojoval až do čela. Rakouský fenomén se tak mohl těšit ze svého třiadvacátého triumfu v závodech světového poháru. Nejlepším Čechem byl na 28. místě Miroslav Dvořák. Pavel Churavý skončil třicátý, ač mu po skokanské části náležela 23. pozice.

Rakouský sdruženář Felix Gottwald
Rakouský sdruženář Felix Gottwald
Otevřít galerii
 • Rakouský sdruženář Felix Gottwald autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jason Lamy Chappuis autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1429/142895.jpg?1266173852

Čtyřiatřicetiletý Gottwald skočil pouze 123,5 metru a do běhu na deset kilometrů tak odstartoval s propastným odstupem dvou minut na vítěze skoku Jasona Lamyho Chappuise. Od začátku svůj odstup snižoval, na druhém mezičase však ztrácel stále téměř minutu a půl.

Závěrečnou pasáž však zajel zázračně a probojoval se až na první pozici, přičemž do cíle dojel v poklidu osamoceně.

Druhý dojel se ztrátou 7,5 vteřiny Nor Mikko Kokslien, který tak vybojoval svůj nejlepší výsledek kariéry; dosud byl nejlépe třetí. Bronz dnes bral vítěz prvního závodu sezony a obhájce Křišťálového glóbu Lamy Chappuis.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.