ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Tour de France

Intenzivní devatenáctý den může rozhodnout o pódiových místech

Velikost textu:

Albertville (Francie) – Chris Froome v posledních etapách pravděpodobně už stvrdil své třetí vítězství na Tour de France. O další pódiová místa se ale pere přinejmenším pětice dalších závodníků. V devatenácté etapě, která startovní pole zavede pod nejvyšší evropský vrchol Mont Blanc, mají předposlední příležitost k útoku. Přímý přenos sledujte od 12:50 na ČT sport a našem webu, spolu s Tomášem Jílkem komentují Petr Benčík a Stanislav Kozubek.

Profil 19. etapy Tour de France 2016
Profil 19. etapy Tour de France 2016

Kratší horské etapy jsou atraktivním trendem posledních let. Nejsilnější závodníci se v nich nebojí útočit dlouho před cílem a závody dostávají speciální náboj. Taktéž organizátoři Tour de France si tohoto směřování všímají a v letošním ročníku na samý závěr závodu zařadili hned dvojici takovýchto etap. Ta první, v pořadí ale už devatenáctá, měří "jen" 146 kilometrů a skončí na svazích pod Mont Blancem.

Hned start v někdejším olympijském středisku Albertville nebude vůbec lehký a stoupání na Collet de Tamié se bude táhnout osm kilometrů za sklonu lehce nad sedmi procenty. Další výstupy přijdou v rychlém sledu. Col de la Forclaz de Montmin (9,8 km/6,9 %), Col de la Forclaz de Queige (5,6 km/7,8 %) a především HC prémie Montee de Bisanne (12,4 km/8,2 %), to nebude ani pro ty nejsilnější nic lehkého, a to navíc do cíle bude zbývat celá třetina etapy.

Závěrečné stoupání bude měřit plných deset kilometrů za průměru osmi procent – jestli někde můžou závodníci způsobit ostatním potíže, pak tady. Serpentiny v prudkém svahu na úplný závěr slibují fantastickou podívanou. Příjemné vzpomínky má na stoupání Chris Froome, který zde minulý rok na Critérium du Dauphiné definitivně zlomil odpor Tejaye Van Garderena.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.