ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Tour de France

Poslední možnost pohnout s pořadím: časovka

Velikost textu:

Časovky se vedení závodu v éře Christiana Prudhomma vědomě snaží potlačovat, snižuje jejich počet i samotné porce kilometrů a také dává přednost časovkám horským před těmi rovinatými. Jedna taková přijde v předposlední den závodu, v němž se závodníci vydají na 54 km dlouhou kopcovitou trať z Bergeracu do Perigeux.

Profil dvacáté etapy Tour de France Bergerac – Périgueux
Profil dvacáté etapy Tour de France Bergerac – Périgueux

Jezdci se vydají z Bergeracu severovýchodním směrem, a dále tak pokračují směrem Paříž. Prvních 11 kilometrů bude ještě rovinatých, ale od této značky to půjde takříkajíc nahoru a dolů. Hlavní kopce jsou čtyři a změny rytmu, které budou muset závodníci na svých časovkářských speciálech zvládnout, by měly hrát v prospěch vrchařů – ti by tak neměli zaznamenat takové ztráty, jako kdyby se jela rovinatá časovka.

Důležité bude schovat si trochu energie a síly do závěru, protože v něm po 46 kilometrech přijde nejprudší výstup etapy Cote de Coulounieix-Charmiers (1,4 km/6,4 %). Až se přes něj jednotliví závodníci přehoupnou, čeká je zhruba šest kilometrů – na závěrečných třech si pak budou muset poradit v technickém dojezdu s několika zatáčkami a kruhovými objezdy.

Profil dojezdu dvacáté etapy Tour de France Bergerac – Périgueux
Profil dojezdu dvacáté etapy Tour de France Bergerac – Périgueux

Favoritem je přirozeně Tony Martin, který už také několikrát v letošním ročníku ukázal, jak silným je a jaké tempo dokáže vyvinout. Kopcovitý profil nicméně nahrává lepším vrchařům, takže u jezdců o celkové pořadí je těžké cokoliv prorokovat – silným by však měl být především Tejay van Garderen. V každém případě platí, že finální desítka celkové klasifikace po dnešku se bude rovnat té zítřejší v Paříži, a proto ze sebe každý bude chtít dostat maximum.

přehrát video
Představení 20. etapy Tour


Zdroj: ČT sport, cyclingquotes.com [Cycling Quotes], letour.fr

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.