ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Plíšková: Cítím se líp tenisově než mentálně. Ale na Bohnice to není

Velikost textu:

New York – Soupeřky v boji o post světové jedničky vypadávají, Karolína Plíšková se stále drží. Na US Open ale nehraje úplně uvolněně, cítí tlak. Duel s domácí kvalifikantkou Nicole Gibbsovou musela otáčet a až třetí sadu hrála solidně.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Všechno je obráceně než třeba při French Open, kde si zahrála semifinále. "V Paříži jsem nehrála nic moc, ale cítila jsem se v pohodě psychicky. Teď se cítím líp tenisově než mentálně. Ale na Bohnice to není," rozesmála se Plíšková.

Očekává od sebe hodně. Loni došla v New Yorku do finále a cítí formu. "Mám šanci uspět. Neříkám rovnou vyhrát grandslam, ale jít daleko určitě můžu," věří svěřenkyně Davida Kotyzy. I proto není psychicky uvolněná.

"Necítila jsem se kvůli nervům na kurtu dobře, což bylo myslím vidět, ale věřila jsem, že přijdou šance. Přišly, využila jsem je a stačilo to," řekla Plíšková. Duel vyhrála 2:6, 6:3, 6:4 a přiznala, že si po mečbolu pořádně oddychla. "Možná mi tenhle zápas pomůže do těch dalších a už budou lepší," doufala česká hráčka.

přehrát video
Plíšková porazila Gibbsovou, naopak Berdych v 2. kole skončil

Každý zápas musí vyhrát

Poslední grandslam sezony hraje coby světová jednička a sama na sebe si nakládá příliš velký tlak. "Každý zápas bych jako jednička měla vyhrát. Všechny soupeřky jsou outsiderky. Byla jsem nervózní a nehrála, co bych chtěla," řekla.

Vystresovaná se cítila, protože si uvědomuje, že by hráčky, jako je Gibbsová, měla porážet. "To je úplná povinnost," přikývla. "Vím, že tohle jsou holky, které bych měla porazit, když budu hrát jen trochu solidně. Tím, že v tréninku hraju dobře, od sebe čekám skvělý tenis. Pak jsem nejistá, když nepřijde," řekla Plíšková.

I po prohraném setu se snažila udržet v klidu. "Díkybohu hrajeme na dva vítězné sety, a abych zkazila dva, to už by muselo být opravdu hodně špatné. Věřila jsem, že i když se první set nepovedl, tak to dám."

Sleduje i vývoj turnaje. Už vypadla pro ni nepříjemná soupeřka Rumunka Simona Halepová a další nasazené hráčky. "Vím o tom. Pro nasazené to v dnešní době není vůbec lehké. Přijde mi, že ten tlak se zhoršuje a zhoršuje," konstatovala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.