ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Fed Cup

Tenistky poprvé trénovaly v Palermu. Zatím bez Kvitové

Velikost textu:

Palermo (Itálie) - České tenistky mají za sebou první tréninky v soukromém klubu v Palermu, kde je o víkendu čeká semifinále Fed Cupu proti domácí Itálii. Antukový kurt si pod dohledem kapitána Petra Pály vyzkoušela čtveřice Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Jednička týmu Petra Kvitová, která v neděli hrála finále turnaje v Katovicích, přiletí večer.

Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková

"Hrály jsme najednou na dvou kurtech. Vypadá to pěkně, ještě se dostavují tribuny. Antuka je docela tvrdá a docela rychlá, ale ještě se s tím dá během týdne hodně udělat, takže uvidíme, jak to bude o víkendu," řekl Pála.

Malé komplikace řeší jen část realizačního týmu. Některým členům dosud nedorazila zavazadla. "Trenér David Kunst si musel na trénink půjčit raketu," řekl mluvčí tenistek Karel Tejkal. Hráčkám se tyto potíže vyhnuly, jelikož na rozdíl od zbytku výpravy neletěly přes Řím, ale na Sicílii se dopravily přes Stuttgart.

Vítězky posledních dvou ročníků bydlí ve vile s výhledem na moře a pochvalují si ubytování i slunečné počasí. Kolem 22:00 by se měla k týmu připojit i jednička Kvitová, kterou z Polska dopraví do Palerma soukromé letadlo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.