ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Seismický šok. Britský tisk píše o Berdychově výhře

Velikost textu:

Londýn - Britský tisk označil středeční vítězství Tomáše Berdycha nad obhájcem wimbledonského titulu Rogerem Federerem za "seismický šok". Současně média kritizovala švýcarského hráče, že nedokázal ocenit Berdychův výkon a svou porážku přičetl zranění. The Independent napsal, že Berdychovo vítězství odpovídá otřesu v horní části tenisové Richterovy stupnice. Také The Guardian píše o "seismickém šoku" a o největším překvapení turnaje, přestože už utkání prvního kola s Alejandrem Fallou ukázalo, že Federer je zranitelný. Podle The Daily Telegraph je Berdych v životní formě a krůček od naplnění dětských snů.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: Alastair Grant, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1762/176136.jpg?1277495340
 • Roger Federer přemýšlí, kde udělal chybu zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1771/177076.jpg?1277914707

"Čtyřiadvacetiletý Čech potřeboval jen čtyři sety, aby ilustroval Federerovu zranitelnost. Hrál lépe v den, kdy Federerova hra nefungovala," napsal The Guardian. "Později si Federer stěžoval na problémy se zády a nohou, ale neměl by se vymlouvat. Byl to Berdychův den," zdůraznil list.

Podle The Daily Telegraph byl Federer při tiskové konferenci po zápase netypicky podrážděný. "Švýcarský šampion obvykle umí prohrávat - i když v tom nemá moc velkou praxi, ale Tomáš Berdych si zaslouží větší ocenění, než od Federera dostal," podotkl list. "Možná byl prostě v té chvíli trpce zklamaný a možná si uvědomil, že už věci nebudou úplně stejné."


"Je škoda, že nepřiznal Berdychovi větší zásluhy," uvedly The Times pod titulkem "Šestinásobný šampion přičítá porážku s českým tenistou tomu, že nebyl fit". Přes všechny Federerovy stížnosti na to, že hrál špatně, oba tenisté ukázali spoustu úžasného tenisu, zdůraznil list.

Podle The Sun nemohl Federer uvěřit, co se mu proti Tomáši Berdychovi stalo. "Naříkal nad zraněnou nohou a zády, nad únavou a tvrdil, že se nemůže dočkat, až odjede na dovolenou. Rozhodně neprohrál s grácií," uvedl bulvární deník a ocenil výkon českého tenisty, kterému se "podařilo jedno z největších překvapení všech dob".

Tomáš Berdych a Roger Federer
Tomáš Berdych a Roger Federer
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.