ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Šafářová se cítí lépe a ve středu by už měla trénovat

Velikost textu:

Brno - Zdravotní stav nemocné tenistky Lucie Šafářové se před víkendovým utkáním Fed Cupu s Německem zlepšil. Horečky pominuly a ve středu by se měla jednička českého týmu zapojit do společné přípravy. Na doporučení týmového lékaře Vlastimila Voráčka dnes ještě odpočívala. Trojice Petra Kvitová, Lucie Hradecká a Květa Peschkeová měla dopoledne volno a trénovala až po obědě.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Otevřít galerii
 • Lucie Šafářová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1192/119180.jpg?1256226826
 • Petr Pála autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Už od pohledu vypadá Lucka oproti pondělí o hodně lépe. Dopoledne se byla v rámci malé procházky podívat do haly, která je kousek od hotelu. S týmem už absolvovala společný oběd," řekl kapitán týmu Petr Pála. Strach o to, že by Šafářová k utkání nenastoupila, Pála nemá. "V jejím případě se nejednalo o typické chřipkové onemocnění. Tenisté jsou zvyklí na podobné lehčí zdravotní problémy," uvedl. "Pokud nejsou velké časové posuny, tak hráčky přijíždějí na turnaje dva až tři dny před utkáním. Po návratu z Austrálie se už aklimatizovaly. Když bude Šafářová v pořádku, tak tři dny tréninku stačí," věří Pála.

Německé tenistky dorazily do Brna v pondělí večer v předem ohlášené sestavě Andrea Petkovicová, Anna-Lena Grönefeldová, Kristina Barroisová a Tatjana Maleková. Chybí nejlepší německá hráčka Sabine Lisická. Dnes dopoledne Němky absolvovaly za "zavřenými dveřmi" první trénink.

Německá média nejeví o utkání v Brně velký zájem. "Akreditovali se pouze tři novináři, z toho jsou dva z internetových serverů a jeden je klasický žurnalista. Německá televize odřekla i komentátorské stanoviště, které pořadatelé demontovali. Zápas budou komentovat pouze ze studia," uvedl mluvčí českého týmu Karel Tejkal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.