ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Čeští tenisté se v žebříčku Davis Cupu posunuli na 4. místo

Velikost textu:

Londýn - Čeští tenisté se po postupu do finále Davisova poháru posunuli v žebříčku této týmové soutěže na čtvrté místo. Při středečním losování Světové skupiny pro rok 2010 tak budou nasazeni a vyhnou se papírově nejtěžším soupeřům. Česku díky postupu do semifinále přes Argentinu patřilo v žebříčku sedmé místo, po víkendovému triumfu v Chorvatsku následoval posun o další tři příčky.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek a Tomáš Berdych autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští tenisté se radují po postupu do finále Davisova poháru autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pořadí vévodí úřadující šampioni Španělé, kteří budou v prosinci posledním soupeřem Čechů v letošních bojích o "salátovou mísu". Hostitelé finále vedou s velkým náskokem před USA a Ruskem. Žebříček DC bude hrát důležitou roli při středečním losování šestnáctičlenné Světové skupiny pro příští rok. Pokud by Mezinárodní tenisová federace (ITF) vycházela při nasazování pouze ze žebříčku, nemohli by Češi v prvním kole narazit vedle prvních tří týmů ani na Argentinu, Chorvatsko, Izrael a Německo.

Silné země jsou ale i v druhé osmičce, z níž pravděpodobně vzejde český soupeř. Tým kapitána Jaroslava Navrátila by se mohl stejně jako letos utkat s Francií a hrozí mu také nebezpečné Srbsko. Dalšími nenasazenými týmy jsou Švédsko, Indie, Švýcarsko, Belgie, Ekvádor a Chile.

přehrát video
Tenisté se vrátili z Chorvatska
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.