ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Dementěvová zdolala Šarapovovou a má třetí letošní titul

Velikost textu:
aktualizováno 23. 8. 2009 21:37

Toronto - Ruská tenistka Jelena Dementěvová získala v Torontu svůj třetí letošní titul. V dnešním finále porazila krajanku Marii Šarapovovou 6:4 a 6:3 a její konto se rozšíří o 350 tisíc dolarů. Sedmadvacetiletá světová pětka porazila svou soupeřku teprve potřetí z jedenácti vzájemných duelů. Ve vyrovnaném utkání se oběma hráčkám příliš nedařil servis, o pět let mladší Šarapovová dokonce nasbírala deset dvojchyb.

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
Otevřít galerii
 • Maria Šarapovová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jelena Dementěvová autor: Al Behrman, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dementěvová vyhrála na úvod sezony turnaje v Aucklandu a Sydney, od té doby na další prvenství čekala až do dnešního dne. Zároveň si vyrovnala bilanci z finále podniků okruhu WTA, z 28 případů byla úspěšná čtrnáctkrát.

Šarapovová, která byla v říjnu na operaci s ramenem, se dostala do finále poprvé od loňského dubna, kdy vyhrála v Amelia Island. "Vrátit se po dlouhé době a zvlášť po zranění je těžké. Jsem vděčná, že mám znovu šanci hrát o titul. Je to jako další velký krok v mé kariéře," uvedla před zápasem dvaadvacetiletá Ruska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.