ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Safinová vyřadila Cibulkovou a znovu si v Paříži zahraje o titul

Velikost textu:
aktualizováno 4. 6. 2009 21:59

Paříž - Tenistka Dominika Cibulková nepostoupila do finále grandslamového French Open. Slovenská hráčka dnes nestačila v pařížském semifinále plném nepřesností na světovou jedničku Dinaru Safinovou, s kterou prohrála dvakrát 3:6 za hodinu a 41 minut. Safinová si v sobotu zahraje o titul proti krajance Světlaně Kuzněcovové. Dvacetiletá Cibulková vstoupila do utkání výborně, odskočila do vedení 2:0, ale pak ztratila pět her v řadě. Slovenka měla stejně jako její ruská soupeřka v utkání k dispozici osm brejkbolů, jenže uspěla jen jednou. Safinová vzala Cibulkové podání hned čtyřikrát.

Zklamaná Dominika Cibulková
Zklamaná Dominika Cibulková
Otevřít galerii
 • Zklamaná Dominika Cibulková zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dinara Safinová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ruska udělala sedm dvojchyb a 24 nevynucených chyb, o tři více než Cibulková, ale měla také 24 vítězných úderů. Jako světová jednička (od 20. dubna) má bilanci 20 výher a jedné prohry.


Tu jí uštědřila právě její následující soupeřka Kuzněcovová ve finále turnaje ve Stuttgartu. Sestra Marata Safina si v Paříži zopakuje boj o titul po roce, Kuzněcovová po třech letech. Dnes se s překvapivou semifinalistkou Samanthou Stosurovou z Austrálie trápila tři sety, když obě především v úvodu kazily hodně výměn. 

Stosurová se po prohraném prvním setu dokázala vyrovnat i se stavem 2:4 v druhém dějství. Také v tie-breaku čelila nepříznivému stavu 1:4, ale sérií tvrdých úderů Rusku donutila bojovat ještě téměř další hodinu. Kuzněcovová si však v důležitých momentech rozhodujícího setu servis podržela, naopak Stosurová v šesté hře kapitulovala.

Cibulková gratuluje Safinové k postupu do finále
Cibulková gratuluje Safinové k postupu do finále
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.