ČP v triatlonu 2024

Brenda Fruhvirtová nedohrála v Miami utkání druhého kola

Brenda Fruhvirtová skrečovala za stavu 6:7, 0:1 zápas druhého kola na turnaji v Miami s Britkou Katií Boulterovou. Mladou Češku podle všeho ve vlhkém floridském podnebí sužovala nevolnost.

Brenda Fruhvirtová
zdroj: Reuters autor: Clodagh Kilcoyne

Fruhvirtová startovala v Miami druhý rok po sobě na divokou kartu a v úterý si v úvodním kole připsala první výhru na turnaji nejvyšší kategorie WTA 1000.

Ve čtvrtečním duelu si poprvé vyžádala zdravotní pauzu za stavu 5:4 předtím, než měla jít podávat na zisk setu. Následně pražská rodačka ztratila dva gamy čistou hrou, ještě vybojovala tie-break, ten ale získala 7:5 nasazená čtyřiadvacítka Boulterová. Po první prohrané hře druhé sady 105. hráčka žebříčku Fruhvirtová během krátké přestávky pro déšť zápas vzdala.

Utkání druhého kola dnes v Miami ještě čeká Kateřinu Siniakovou, jejíž soupeřkou bude finalistka Australian Open a světová sedmička Čeng Čchin-wen z Číny.