ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
ATP ŠANGHAJ

Nenapravitelný Kyrgios opět šokoval. Prohrál set, zamířil k síti a odešel do šatny

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2017 16:08

Nick Kyrgios, "enfant terrible" světového tenisu, se po roční odmlce znovu postaral o pozdvižení v Šanghaji. V 1. kole tamního turnaje Masters skrečoval bez zjevného důvodu zápas proti Stevenu Johnsonovi z USA. Dvaadvacetiletý Australan, který už mnohokrát nedokázal zkrotit svůj temperament, odešel z kurtu poté, co prohrál úvodní set v tie-breaku. Představitelé ATP uvedli, že se začali případem zabývat.

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

Kyrgios vloni na stejném místě odchodil utkání s Mischou Zverevem a dostal od ATP osmitýdenní distanc a pokutu. Tentokrát měl výhrady proti umpirovému rozhodčímu. Během prvního setu dostal za vzteklé odpálení míčků do hlediště varování a ve zkrácené hře obdržel trestný bod.

Poté, co Johnson proměnil esem první setbol, zamířil k síti, podal soupeři i sudímu ruku, na lavičce si sbalil věci a za pískotu fanoušků odešel do šatny.

přehrát video
Kyrgios v Šanghaji předčasně ukončil zápas

Rodák z Canberry nepřišel na tiskovou konferenci a své vysvětlení podal na Twitteru. "Posledních 24 hodin jsem bojoval se žaludečními problémy. Snažil jsem se připravit na zápas, ale hodně jsem se na kurtu trápil, což bylo evidentní od první výměny," napsal Australan. "Už při tréninku mě začalo bolet rameno a příliš tomu nepomohlo, takže když jsem prohrál první set, už jsem neměl sílu pokračovat, protože jsem toho za posledních 24 hodin moc nesnědl," dodal.

Zkrácenou hru přitom finalista předchozího turnaje v Pekingu začal výborně. Vedl 3:0 a následně i 4:2, ale po výměně stran se nechal rozhodit pohybem fanoušků v hledišti. Další míček ztratil, začal si stěžovat a za vulgární poznámky dostal trestný bod, který znamenal vyrovnání na 4:4.

Mikrofony u kurtu podle zahraničních médií zachytily, jak Kyrgios svému týmu řekl, že pokud set prohraje, tak končí. 

Zdroj: ČT sport, ČTK, Twitter.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.