ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
TENIS

Brit Evans dostal roční stopku za kokain. Chyboval jsem, kaje se

Velikost textu:
aktualizováno 3. 10. 2017 18:20

Britský tenista Daniel Evans dostal roční zákaz startů za pozitivní dopingový test na kokain. Trest vyprší sedmadvacetiletému hráči 24. dubna příštího roku. "Udělal jsem chybu a musím se tomu postavit čelem," řekl předloňský vítěz Davisova poháru.

Daniel Evans
Daniel Evans

Dopingovou kontrolou neprošel Evans koncem letošního dubna na turnaji v Barceloně. Už v červnu mezinárodní federace ITF případ zveřejnila a pozastavila Evansovi činnost.

Před komisí ITF se tenista přiznal, že užil malé množství kokainu čtyři dny před kontrolou. Zbytek drogy uložil do taštičky s toaletními potřebami, kde měl rovněž lék, který užívá pravidelně. Zástupci tenisové federace přijali hráčovo vysvětlení, že odtud pak byly jeho prsty či medikament kontaminovány během barcelonského turnaje.

ITF přihlédla při rozhodování k tomu, že nešlo o prostředek zlepšující výkonnost a pozitivní nález pocházel z mimosoutěžní kontroly. Součástí trestu je také odebrání 103 000 eur (2,7 milionu korun) z turnajových prémií a všech bodů, které získal od konce dubna do června.

Brit hrál naposledy začátkem června na challengeru v Surbitonu, kde kvůli zranění skrečoval čtvrtfinále. Poté se odhlásil z turnajů ATP v Nottinghamu, Londýně i Eastbourne.

Letos v březnu vystoupal ve světovém žebříčku na 41. příčku, což bylo jeho nejlepší umístění v kariéře. V lednu si zahrál první finále na okruhu ATP na turnaji v Sydney, pak dosáhl postupem do osmifinále Australian Open svého grandslamového maxima.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.