ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Nasazená jednička Svitolinová vyhrála turnaj v Tchaj-peji

Velikost textu:
aktualizováno 5. 2. 2017 10:32

Tchaj-pej ‒ Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová splnila roli nasazené jedničky a vyhrála turnaj v Tchaj-peji. Ve finále porazila Číňanku Pcheng Šuaj 6:3, 6:2 a slaví na okruhu WTA pátý titul v kariéře, zatím každý posbírala v jiném roce.

Elina Svitolinová
Elina Svitolinová

Obě finalistky během týdne na Tchaj-wanu vyřadily všechny tři české tenistky: třináctá hráčka žebříčku Svitolinová ve 2. kole Lucii Hradeckou, na Pcheng Šuaj pak ztroskotaly Kateřina Siniaková a v semifinále i Lucie Šafářová.

Souboj o titul velké drama nenabídl. Dvaadvacetiletá Ukrajinka vyhrála za 68 minut a oplatila Pcheng Šuaj tři roky starou porážku z New Havenu. O devět let starší Číňanka usilovala o druhou singlovou trofej, v minulém týdnu na Australian Open si společně s Andreou Hlaváčkovou zahrály finále čtyřhry.

Hradecká se Siniakovou deblový titul nezískaly

Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková na titul ze čtyřhry nedosáhly. Ve finále podlehly favorizovaným domácím sestrám Hao-Ching a Yung-Jan Chanovým 4:6, 2:6 a první společné trofeje se nedočkaly.

Tchajwanské sestry a světové třináctky byly nasazeny jako jedničky, Hradecká se Siniakovou jako dvojky. Ve finálovém zápase, jenž trval hodinu a 12 minut, Češky ztratily čtyřikrát servis a samy proměnily jediný brejk z osmi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.