ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Finále tenisového challengeru v Prostějově ovládl Kazach Kukuškin

Velikost textu:
aktualizováno 4. 6. 2016 13:18

Prostějov - Tenisový challenger v Prostějově vyhrál Michail Kukuškin z Kazachstánu, který ve finále porazil Maďara Martona Fucsovicse hladce 6:1, 6:2. Po pěti letech se do finále největšího domácího mužského turnaje neprobojoval žádný z českých tenistů. Adam Pavlásek, Jiří Veselý i Lukáš Rosol skončili ve čtvrtfinále.

Kukuškin ve finále zdolal Maďara Fucsovicse
Kukuškin ve finále zdolal Maďara Fucsovicse

Kukuškin potvrdil po vyřazení obhájce posledních dvou titulů Veselého roli favorita. Ve finále byl přesnější a důraznější. "Po předcházející vítězné cestě v tomto turnaji jsem měl ve finále větší sebedůvěru. Za rozhodující považuji, že se mi podařilo po celé utkání udržet maximální koncentraci, a tím jsem nedal soupeři šanci na zvrat," uvedl po utkání vítěz.

přehrát video
Na tenisovém turnaji v Prostějově zvítězil Kazach Kukuškin

V Prostějově startoval 83. hráč světového žebříčku Kukuškin potřetí v kariéře. V předcházejících dvou startech v letech 2012 a 2014 skončila jeho pouť vždy hned v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý Fucsovics se probojoval do finále UniCredit Czech Open z kvalifikace.

"Až do finále se mi v Prostějově dařilo. Dnes jsem už byl unavený, hrál jsem osmý zápas. Kukuškin hrál bez chyb a zvítězil zcela zaslouženě," přiznal Fucsovics, kterému patří ve světovém žebříčku 204. místo.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově:

Dvouhra - finále: Kukuškin (6-Kaz.) - Fucsovics (Maď.) 6:1, 6:2.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.