ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Lucka mi sedí výborně, od začátku jsme je drtily, chválila si Plíšková

Velikost textu:

Lucern - Lucie Hradecká s Karolínou Plíškovou potvrdily, že pokud rozhoduje fedcupové utkání čtyřhra, české tenistky jsou nepřemožitelné. Potřetí za sebou v soutěži družstev rozhodly o postupu za stavu 2:2, nyní díky Plíškové a Hradecké v semifinále ve Švýcarsku.

Karolína Plíšková s Lucií Hradeckou
Karolína Plíšková s Lucií Hradeckou

Zápas v Lucernu se vyvíjel jako na houpačce. Plíšková i Barbora Strýcová porazily domácí jedničku Timeu Bacsinszkou, ale obě prohrály s až 129. hráčkou světa Viktorijí Golubicovou. O postupu Češek do pátého finále za šest let tak rozhodly až Plíšková s Hradeckou výhrou ve čtyřhře nad Martinou Hingisovou a Golubicovou.

"Během víkendu byla chvilku euforie a pak prohrané singly. Bylo to nahoru dolů, ale musím říct, že celý tým stál za námi a všichni pořád věřili, že můžeme vyhrát. Všichni si mysleli, že spíš porazíme Golubicovou než Bacsinszkou, ale bylo to naopak a nakonec je jedno, jaké body se udělají, hlavně že máme tři," řekla Plíšková.

Zatímco Plíšková měla před čtyřhrou za sebou už dvě dvouhry, Hradecká den a půl fandila z lavičky. "Lucka seděla v hale asi sto hodin, chudák. Pak nastoupila a podala super výkon," vysekla Plíšková Hradecké poklonu. Hradecká nešla na dvorec nervózní. "Já se na tyhle zápasy těším. Mám ráda, když je plná hala," řekla.

přehrát video
Hradecká s Plíškovou ve čtyřhře vybojovaly postup do finále

Soupeřky byly vyjukané, že to lítá, těšilo Pálu

Navíc se s Plíškovou dobře znají a nehrály společně debla poprvé. "V týdnu jsme si daly tréninkového, abychom byly připravené na tuhle variantu," řekla Plíšková. V minulosti si spolu zahrály i v extralize. "Ještě za Štvanici. Lucka mi sedí výborně. Nebyly jsme ani jedna nervózní. Od začátku jsme je drtily," řekla Plíšková.

Pála s Hradeckou, světovou deblovou desítkou, do čtyřhry počítal. "Drtivou většinu tréninků hrála výborně," vysvětlil kapitán, ale nominaci mu usnadnilo, že se Strýcová po prohrané dvouhře necítila na čtyřhru fit. A samotnou čtyřhru Pála popsal: "Lucka hrála rychle, Kája dobře servírovala a soupeřky byly vyjukané, že to lítá." Právě ostrá palba ranařek Plíškové s Hradeckou rozhodla čtyřhru. Technická Hingisová a trochu unavená Golubicová se často po míčích jen ohlédly.

"Moje největší zbraň je hrát rychle. Pro soupeřky musí být nepříjemné, když musejí udělat krok dozadu. A než se zorientují, může být set pryč," usmála se Hradecká. Hradecká, olympijská medailistka a trojnásobná grandslamová vítězka, dvakrát ve čtyřhře a jednou v mixu, předvedla ve fedcupové čtyřhře výkon jako ve finále v roce 2011 v Rusku. Tehdy za stavu 2:2 rozhodly o výhře s Květou Peschkeovou. "Blesklo mi to hlavou a věděla jsem, že to můžeme zase zvládnout," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.