ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
AUSTRALIAN OPEN

Trenér Ivanovičové zkolaboval během utkání, Murray za ním spěchal do nemocnice

Velikost textu:

Melbourne – Nešťastná událost poznamenala duel 3. kola Australian Open mezi Anou Ivanovičovou a Madison Keysovou. Trenér srbské tenistky Nigel Sears během utkání zkolaboval a musel být převezen do nemocnice. Tam za ním po svém zápase okamžitě spěchal Andy Murray, jenž je Searsův zeť.

Trenéra Nigela Searse odnáší po kolapsu na Australian Open
Trenéra Nigela Searse odnáší po kolapsu na Australian Open

K Murraymu, jenž s manželkou Kim v nejbližších dnech očekává narození prvního potomka, se informace o kolapsu během zápasu s Portugalcem Joaem Sousou nedostala a po proměněném mečbolu, kterým po 158 minutách hry zpečetil vítězství 6:2, 3:6, 6:2 a 6:2, ještě spontánně slavil postup. Okamžitě poté ho ale pořadatelé odvedli do šaten bez obvyklého rozhovoru na kurtu.

Osmapadesátiletý Sears si údajně už před zápasem Ivanovičové s Madison Keysovou stěžoval, že se necítí dobře. V úvodu druhého setu v lóži zkolaboval a utkání muselo být za stavu 6:4, 1:0 pro jeho svěřenkyni přerušeno.

Ivanovičová nejprve z lavičky s vyděšeným výrazem sledovala ošetřování svého kouče v hledišti, po zhruba deseti minutách pořadatelé poslali obě hráčky do šatny. Znovu hrát se začalo až po téměř hodině a Ivanovičová zápas po pauze k postupu nedotáhla. Patnácté nasazené Američance podlehla 6:4, 4:6, 4:6.

Záchranáři trenéra v ochozech ošetřovali téměř 30 minut, než ho s kyslíkovou maskou na obličeji odnesli na nosítkách. Na stadionu byl Sears podle svědků v bezvědomí, v nemocnici, kde byl předán do péče kardiologů, už ale podle informací Murrayho bratra Jamieho komunikoval s lékaři a byl schopný sedět.

Srbská tenistka se musela v Melbourne vyrovnávat s nucenou pauzou během zápasu podruhé za sebou. V předchozím kole byl její duel s Anastasií Sevastovovou přerušen na půl hodiny poté, co v hledišti na schodech upadla jedna z divaček a rovněž musela být ošetřena.

Výsledky tenisového turnaje Australian Open

Muži:

Dvouhra - 3. kolo: A. Murray (2-Brit.) - Sousa (32-Portug.) 6:2, 3:6, 6:2, 6:2.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo: Keysová (15-USA) - Ivanovičová (20-Srb.) 4:6, 6:4, 6:4.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.