ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Davis Cup

Indy v baráži podpoří deblista Paes, Češi postaví Štěpánka s Berdychem

Velikost textu:
aktualizováno 14. 8. 2015 10:39

Praha - V nominaci indického výběru pro baráž Davisova poháru nechybí Leander Paes. Hvězdný deblista, který v minulosti hrál například s Radkem Štěpánkem či Martinou Hingisovou, doplní v týmu trojici Rohan Bopanna, Somdev Devvarman a Yuki Bhambri. Zápas se uskuteční 18. až 20. září v Dillí na venkovním kurtu s tvrdým povrchem. V českém týmu by neměl chybět Štěpánek ani Tomáš Berdych.

Leander Paes
Leander Paes

Český kapitán Jaroslav Navrátil nominuje tým deset dnů před losováním a měli by se v něm objevit Tomáš Berdych i Radek Štěpánek. "Nominace Indie a Paese pro mě není žádné překvapení, takhle jsme to čekali," uvedl Navrátil. "Pokud jde o dvouhru, tak je to přijatelný soupeř. Ve čtyřhře bude mít dvojice Bopanna, Paes sílu a bude to zkušený pár." Zajímavostí utkání bude, že trenérem Paese se nově stal bývalý český tenista Martin Damm. "Leander touží ještě vyhrát grandslam v deblu, nejen v mixu. Když vidím jeho chuť trénovat a ještě se něco naučit, je mi to nesmírně sympatický," řekl Damm.

Nejlepším indickým hráčem ve dvouhře je Bhambri (146. ve světovém žebříčku), vítěz juniorky na Australian Open z roku 2009, kterému se nedaří prorazit na okruhu ATP. V červenci ale získal pro Indii rozhodující bod na Novém Zélandu. Devvarman je o dvě místa za ním. Bopanna je aktuálně desátým deblistou světa a Paesovi patří ve čtyřhře 33. místo. Indický tým má věkový průměr 32,5 roku. Paesovi je 42 let, Bopannovi 35 a Devvarmanovi třicet. Věkový průměr "kazí" třiadvacetiletý Bhambri.

Do českého kvarteta by se měl vrátit šestý hráč světa Tomáš Berdych, který vynechal 1. kolo, v němž Češi prohráli doma s Austrálií. "Věřím, že všichni budou po americké túře v pořádku a pojedeme do Indie v nejsilnější možné sestavě," řekl Navrátil. Na další dvě místa jsou adepty Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

Tenisté se s Indií naposledy střetli v roce 1997. Před 18 lety byl v Příbrami i Paes, který tehdy porazil ve dvouhře Jiřího Nováka a získal bod i ve čtyřhře, ale nakonec se radovali z výhry Češi 3:2. Paes by mohl ve čtyřhře nastoupit proti Radku Štěpánkovi, se kterým vyhráli čtyřhru na Australian Open 2012 a US Open 2013.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.