Plíšková prošla za necelou hodinu do čtvrtfinále v Miami

Miami - Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Miami do čtvrtfinále. Rusku Darju Gavrilovovou, přemožitelku Marie Šarapovové z druhého kola, porazila ve čtvrtém kole za necelou hodinu 6:3 a 6:2. Ve čtvrtfinále se Plíšková utká s devátou nasazenou Andreou Petkovicovou z Německa, s níž má vyrovnanou zápasovou bilanci 1:1.

Turnajová čtrnáctka Plíšková měla zápas s bývalou juniorskou světovou jedničkou Gavrilovovou pod kontrolou. Jistá byla především při vlastním servisu, kdy čelila prvnímu brejkbolu až za stavu 5:1 ve druhém setu.

Třiadvacetiletá Češka sice v sedmém gamu podání skutečně ztratila, komplikace však nepřipustila. Hned v další hře při servisu soupeřky si vypracovala dva mečboly a ten druhý "prasátkem" po 58 minutách proměnila.