ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír
FINÁLE CZECH OPEN

Veselý má čtvrtý titul z challengeru, porazil Gombose

Velikost textu:
aktualizováno 7. 6. 2014 13:58

Prostějov - Čtvrté turnajové vítězství v kariéře si na prostějovském Czech Open zajistila největší česká tenisová naděje Jiří Veselý. Poté, co v tuhé semifinálové bitvě porazil největšího favorita turnaje Radka Štěpánka, ve finále ve dvou setech zcela přehrál svého slovenského soupeře Norberta Gombose 6:2, 6:2.

Slavící Jiří Veselý
Slavící Jiří Veselý

Třiadvacetiletý Gombos, 166. hráč žebříčku ATP, vyřadil ve druhém kole nečekaně turnajovou dvojku Nizozemce Robina Haase, v semifinále porazil i českou naději Adama Pavláska. Předností slovenského hráče byla tvrdá a razantní hra, jeho silnou zbraň ale Veselý dokonale eliminoval. "Výsledek dopadl nad moje očekávání. Měl jsem před turnajem vysoké ambice obhájit loňské finále, ale v podvědomí jsem věděl, že to bude těžké," řekl Veselý.

Domácímu hráči na cestě ke čtvrtému triumfu na challengeru v kariéře vyšly vždy úvodní hry obou setů, ve kterých získal soupeřovo podání. V zápase se nepouštěl do razantních výměn a pestrou hrou postupně dostal protivníka z rytmu. "Rozhodlo, že jsem Gombose brejknul hned v prvním gamu. A potom jsem obhájil třikrát svůj servis. Tyto tři gamy byly klíčové," podotkl Veselý, který úvodní set zakončil dvěma esy.

Ve druhé sadě vedl už 4:0, a i když Gombos výsledek zkorigoval, zvrat už soustředěně hrající Veselý nepřipustil. Hned první mečbol při svém podání proměnil ve vítězství. "Od čtvrtfinále se mi podařilo odehrát kvalitní zápasy, které jsem fyzicky i psychicky ustál. Na domácí půdě je to vždy těžší. Na jedné straně je podpora fanoušků, ale tlak a očekávání jsou pak větší," řekl Veselý.

Gombos byl navzdory finálové prohře se svým výkonem na turnaji spokojen. "Nečekal jsem, že se dostanu až tak daleko. Dosáhl jsem zatím na nejlepší výsledek v kariéře," uvedl slovenský finalista.

O ještě lepší výsledek se podle svého názoru připravil zbytečnou zbrklostí. "Snažil jsem se hrát agresivně, což mi dnes nevycházelo. Zbytečně jsem z forhendu chyboval. Dostal jsem se dolů psychicky. Nešel mi servis, neměl jsem dobrý pocit ze hry, i když jsem se snažil bojovat a získat rytmus," analyzoval Gombos příčiny porážky. Na turnaji jej vedl historicky první vítěz prostějovského challengeru z roku 1994 Karol Kučera, který zaskočil za jeho trenéra, jenž byl na dovolené.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.