ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Kvitová a Štěpánek zahájili Hopmanův pohár vítězně

Velikost textu:

Perth (Austrálie) - Radek Štěpánek s Petrou Kvitovou vstoupili vítězně do Hopmanova poháru smíšených dvojic, když podle očekávání zdolal oslabené španělské obhájce titulu 3:0 na zápasy. Dalšími soupeři českého páru budou v pondělí Francouzi Jo-Wilfried Tsonga a Alizé Cornetová a v pátek tým USA, který tvoří John Isner a Sloane Stephensová. Web ČT sport nabídne 30. prosince od 10:30 zápas Čechů s Francií, 3. ledna od 10:30 pak v exkluzivním vysílání i utkání s Američany.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

Kvitová zdolala zdravotně indisponovanou Anabel Medinaovou jasně 6:1, 6:0 za 57 minut a Štěpánek si poradil se 194. hráčem žebříčku Danielem Muňozem, který nahradil Tommyho Robreda, dvakrát 6:2 za hodinu a čtvrt. Na závěr Češi zvládli také svoji premiérovou smíšenou čtyřhru a španělský pár porazili 6:3, 6:4.

"Výsledek hovoří za vše, vyhrála jsem, a to je důležité. Na první zápas to bylo docela dobré," pochvalovala si Kvitová po své dvouhře. "Vyzkoušela jsem si pár věcí, které jsme trénovali, a bylo vidět, že to třeba i sem tam funguje. To je důležité vědět. Servis mě hodněkrát podržel, takže dobrý," usmála se světová šestka, která předloni Hopmanův pohár vyhrála společně s Tomášem Berdychem.

Medinaovou, vítězku minulého ročníku soutěže s Fernandem Verdascem, omezovala bolavá kolena. "Trápí mě delší dobu a vždy po dlouhém letu je to horší, takže jsem je cítila a nemohla jsem dobře běhat," řekla Španělka.

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek v horkém dni Muňoze jistě přehrál. "Soupeř byl velká neznámá, takže tam bylo počáteční oťukávání. Dařilo se mi ale brát mu servis a držet si svůj, i když jsem měl zpočátku problémy s nadhozem, protože jsme hráli v poledne a svítilo mi do nadhozu. Ale to jsou věci, které budou člověka potkávat na turnajích každý den," řekl Štěpánek.

Ve smíšené čtyřhře se Kvitová a Štěpánek první dva gamy sehrávali, ale pak se dobře doplňovali. Štěpánek ukázal své deblové kvality a Kvitová přidala několik povedených volejů. "Byla to legrace, užívala jsem si to," řekla.

Zdroj: ČRo, ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.