ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Turnaj mistrů

Berdych po prohře s Wawrinkou: Nerozehrál jsem to nejlépe

Velikost textu:

Londýn - Ani napočtvrté se Tomáši Berdychovi nepodařilo vstoupit do Turnaje mistrů vítězným způsobem. V Londýně podlehl v úvodním utkání skupiny A Švýcaru Stanislasi Wawrinkovi po setech 3:6, 7:6 a 3:6 a k tomu, aby postoupil do semifinále, nyní potřebuje porazit minimálně jednoho z dvojice Ferrer-Nadal. Český tenista se však podle svých slov nevzdává.

Tomáš Berdych si podává ruku se Stanislasem Wawrinkou
Tomáš Berdych si podává ruku se Stanislasem Wawrinkou

"Není to rozehráno nejlepším možným způsobem, ale neskládám zbraně. Šancovní to pořád je," řekl Berdych po prohře 3:6, 7:6 a 3:6. "Zbývající soupeři jsou na papíře ještě těžší, ale připravím se na ně. Už jsem tady byl v situacích, kdy to se mnou nevypadalo dobře, a předloni jsem šel do semifinále," řekl.

Ve druhém utkání skupiny se Berdych střetne buď se světovou jedničkou Nadalem, se kterým prohrál patnáctkrát po sobě, nebo s Davidem Ferrerem. Pokud se ale bude držet statistiky, tak zatímco všechny své první zápasy na Turnaji mistrů prohrál, druhé naopak pokaždé vyhrál. "To je hezký a rád bych na tohle navázal. I tohle může být pozitivní. Člověk musí bojovat od začátku do konce," pronesl Berdych.

Po utkání s Wawrinkou, ač zápas ztratil po vyrovnaném boji skoro po dvou a půl hodinách hry, Berdych jen těžko hledal pozitiva. "Důležité je se držet toho, že mám rytmus. Balon trefuju čistě a herní projev na kurtu není špatný. Nic mě nebolí, nic netáhne, což je důležité, a teď se musím nachystat na další duel," řekl. Utkání se ve prospěch Švýcara zhouplo především díky tomu, že Berdych nevyužil ani jeden z pěti brejkbolů, zatímco Wawrinka uspěl při dvou ze čtyř. "On prostě zvolil lepší variantu na daný míč, který byl v tu dobu důležitý, což rozhodlo," uvedl Berdych.

V prvním setu český hráč poměrně bojoval s vlastním servisem. Chvilku mu trvalo, než se dostal do rytmu. Důvodem mohl být i jeho hodně vysoký nadhoz. "V tom může být - nechci říct problém, ale takhle to mám a musím se sžít s halou. Soupeř dobře returnoval a vyvíjel tlak, tak jsem možná na začátku tlačil víc na pilu, než bylo zdrávo, a pak ztratil trošku přesnost, ale i tak to bylo hratelný," řekl Berdych.

Wawrinka potvrdil, že patří k Berdychovým neoblíbeným soupeřům. Se Švýcarem prohrál letos potřetí za sebou. "Kdyby se dalo tak snadno pojmenovat, proč tomu tak je, něco bych změnil a vyhrával nad ním. Jestli někdo zná recept, ať se ozve," řekl osmadvacetiletý Berdych a pochválil letošní zlepšení Wawrinky. "Jde nahoru a jeho kouč Magnus Norman odvádí dobrou práci," doplnil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.