ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kvitová: Turnajem mistryň si ochutím sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 18. 10. 2013 14:15

Prostějov - S myšlenkou na předloňský triumf a s přáním postoupit ze skupiny zamířila Petra Kvitová na Turnaj mistryň do Istanbulu. Na závěrečném podniku letošního roku ale podle svých slov nebude zachraňovat letošní sezonu, v níž střídala lepší a horší výsledky. "Po Wimbledonu jsem měla ale jasnou motivaci - dostat se na tento turnaj, což jsem splnila a ochutím si sezonu. Její závěr mé psychice hodně napomohl, výsledky turnajů v Asii mě povzbudily," uvedla Kvitová, která na konci září vybojovala v Tokiu druhý letošní titul a předtím vyhrála v únoru v Dubaji.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Účast mezi elitní osmičkou na Turnaji mistryň si vybojovala potřetí v řadě. Při své premiéře předloni vyhrála, loni se po prvním zápase s Polkou Agnieszkou Radwaňskou kvůli onemocnění průdušek odhlásila. "Loňský rok si nepřipomínám. Negativní myšlenky v hlavě nemám. Spíše se upírám k okamžikům, kdy jsem před dvěma lety turnaj vyhrála," řekla třiadvacetiletá hráčka.

Pro nedělní losování žádné zvláštní přání nemá. "Hráčky jsou vyrovnané, je to celkem jedno. Možná bych si přála Erraniovou, ale tu nemám ve skupině," řekla Kvitová. Počítá, že začátek turnaje bude obtížný. "Povrch je ze začátku pomalý a postupně s počtem zápasů se zrychluje. Začátky jsou proto těžké, ale do haly se těším. Tvrdý povrch mi vždy vyhovoval."

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Dny zbývající do konce sezony neodpočítává. "Vím, že odpočinek je třeba. Ale mohla bych hrát dál," konstatovala letošní královna třísetových zápasů. Připomněla předloňskou úspěšnou sezonu, kdy v závěru roku absolvovala ještě finále Fed Cupu. "Když jsem poslouchala v šatně spoluhráčky, že odpočítávají týdny, tak jsem se do debaty nezapojovala," usmála se předloňská wimbledonská vítězka.

V polovině listopadu ji čeká ještě exhibiční Necker Cup na jednom z Britských Panenských ostrovů. Hostitelem akce je britský miliardář Richard Branson, kterému ostrov Necker patří. "Takovou exhibici budu hrát poprvé. Těším se na prostředí. Tenisově to bude jiné, hrají se čtyřhry," uvedla. Na sklonku roku vynechá Kvitová domácí extraligu a na začátek další sezony bude ladit formu v USA.

Tomáš Berdych si zase pochvaluje, že už je po nedávných potížích se zády zdravotně v pořádku. Šestého hráče světa čeká náročný závěr sezony včetně Turnaje mistrů v Londýně, kam by se měl na základě současných výsledků kvalifikovat. "Sezonu mám dobře rozehranou. Budu se snažit navázat na tyto výsledky, abych se počtvrté za sebou na Turnaj mistrů dostal. Osmička není ještě zcela jasná, ale tím se nezabývám."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.