ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Cetkovská po vyřazení nepodala ruku rozhodčí

Velikost textu:

Londýn - Rozladěná na nejvyšší možnou míru opouštěla tenistka Petra Cetkovská wimbledonský kurt po zápase druhého kola. Sedmadvacetiletá Češka dnes prohrála se Sloane Stephensovou z USA a po utkání nepodala ruku hlavní rozhodčí. "Nebudu podávat ruku někomu, o kom si myslím, že si to nezaslouží. Když je zápas správně vedenej fair play, tak jo, ale pokud jsou chyby za důležitých stavů...," vysvětlila Cetkovská své chování pro prohře 6:7, 6:4 a 3:6.

Petra Cetkovská
Petra Cetkovská

Cetkovská měla v duelu s talentovanou Američankou pocit, že hlavní rozhodčí Fiona Edwardsová z Británie měnila výroky lajnových sudí jen v její neprospěch. "Nemůžu říci, že by to ovlivnilo úplně zápas, ale bylo to v důležitých momentech a na čáře, kde nemá oči. Byl to frustrující pocit, jsem naštvaná, ale co nadělám," řekla.

Navíc Cetkovskou rozezlilo, že Stephensová v koncovce třetího setu doběhla kraťas a nejspíš zahrála míč po dvou dopadech. "Míč se na mé půlce odrazil a úplně ulítl. Kdyby to zahrála normálně, tak takovou dráhu nemohl mít. Nejsem typ holky, která by se hádala a snažila ukrást míčky, ale tohle naštve," stěžovala si Cetkovská.

Cetkovská klesne do třetí desítky

Ruku rozhodčí nepodala poprvé. Jednou už ale minula podanou ruku soupeřky. Před čtyřmi lety ve Stockholmu si u sítě nepotřásla rukou po prohře s Barborou Záhlavovou-Strýcovou. "To je naše slavná aférka, Bára se tehdy chovala zvláštně," řekla Cetkovská.

Cetkovská neměla možnost si ověřit dopad míčů za pomoci videa, protože na menších kurtech tzv. jestřábí oko chybí. Zvláště na trávě by ale hodně pomohlo. "Byla bych pro. Proč je jenom na velkých kurtech? Když už do toho investují, tak by mohli přidat o pár jestřábích ok víc," myslí si Cetkovská. Zatím jen na turnaji v americkém Indian Wells hlídá moderní technologie dopad míčů na všech dvorcích.

Po vyřazení neobhájila body za loňské osmifinále a nejspíše klesne z 25. místa v žebříčku mimo světovou třicítku. "Byl to grandslam, to jsou nejdůležitější turnaje a Wimbledon mám ráda. Jinak to byl dobrý zápas," litovala Cetkovská.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.