ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Cetkovská i Záhlavová-Strýcová dohrály ve čtvrtfinále

Velikost textu:

Estoril (Portugalsko) – Českým tenistkám se na turnajích v Estorilu a Budapešti nedařilo. Petra Cetkovská vypadla druhý týden po sobě ve čtvrtfinále turnaje WTA. Po Fezu dnes před branami semifinále opustila také portugalský Estoril, kde podlehla po setech 3:6, 6:3, 3:6 Estonce Kaie Kanepiové. Barbora Záhlavová-Strýcová ve svém prvním letošním čtvrtfinále také neuspěla. Šestadvacetiletá Češka prohrála na antukovém turnaji v Budapešti 2:6, 6:1 a 4:6 s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou.

Petra Cetkovská
Petra Cetkovská

Mírná papírová favoritka Cetkovská nedokázala k vítězství nad Kanepiovou využít nevyrovnané podání soupeřky, která udělala osm dvojchyb. Estonka naopak proměnila pět ze svých šesti příležitostí na brejk a zápas vyhrála za dvě a čtvrt hodiny.

Záhlavová-Strýcová v předchozím kole v Budapešti porazila nasazenou čtyřku, svou krajanku Kláru Zakopalovou, a poprvé v sezoně vyhrála na jednom turnaji dva zápasy. Na vydařený výkon dnes navázala jen ve druhé sadě, kterou získala hladce 6:1.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová

Ve třetím setu však ztratila dvakrát podání, přičemž rozhodující byl brejk turnajové pětky Erakovicové v sedmé hře. Po dvou hodinách a čtyřech minutách proměnila Novozélanďanka první mečbol.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.