Štěpánek prohrál v Tokiu s Ferrerem

Tokio - Tenista Radek Štěpánek neobhájil na turnaji v Tokiu loňskou účast v semifinále. Ve čtvrtfinálovém duelu dnes nestačil na pátého hráče světa Španěla Davida Ferrera, kterému podlehl 2:6 a 6:7. V osmém vzájemném duelu Štěpánek podlehl Ferrerovi podruhé za sebou po finále Davis Cupu 2009 v Barceloně a celkově popáté v kariéře.

Ilustrační foto

Dvaatřicetiletému Štěpánkovi, jenž před dvěma měsíci vyhrál turnaj ve Washingtonu, se zápas s Ferrerem nepovedl podle představ. Už v prvním setu dvakrát prohrál servis a měl problémy zastavit málo chybujícího španělského soupeře na cestě mezi poslední čtyři.

Ve druhé sadě se Štěpánek zlepšil, snažil se prosadit svou pestrou hrou a dostal se do vedení 5:3. O game později za stavu 5:4 ještě podával na vítězství, ale nakonec ztratil za sebou všechny tři hry a v tie-breaku i celý zápas. Utkání trvalo hodinu a 44 minut.