ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Čeští tenisté se v baráži Davis Cupu utkají s Rumunskem

Velikost textu:
aktualizováno 13. 7. 2011 12:45

Londýn - Čeští tenisté se v baráži o Světovou skupinu Davisova poháru utkají s Rumunskem, které bude mít výhodu domácího prostředí. Rozhodl o tom dnešní los v Londýně. Baráž je na programu 16. až 18. září. S Rumunskem se čeští tenisté naposledy utkali před deseti lety, kdy v Prostějově zvítězili těsně 3:2. Ze současného výběru tehdy nehrál nikdo. V historické bilanci vede Československo a nástupnická ČR 3:1 na zápasy.

Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý
Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý autor: Ožana Jaroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2374/237319.jpg?1299342416
 • Nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s tenistou Tomášem Berdychem autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1948/194742.jpg?1284554153

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila dostali za soupeře nejvýše postavený nenasazený celek, Rumuni ovšem v posledních letech spíše vzpomínají na dřívější úspěšnější časy. Jedničkou je aktuálně 64. hráč žebříčku ATP Victor Hanescu, v týmu figuruje také deblista Horia Tecau, který v posledních dvou letech dvakrát došel až do finále čtyřhry ve Wimbledonu. Další Rumuni jsou až ve druhé stovce světového pořadí - Andrian Ungur na 155. místě a Viktor Crivoi na 195. příčce.

Navrátil byl s losem spokojen, jeho tým se vyhnul nepříjemné cestě do Brazílie i souboji s nebezpečnou Austrálií. "Brazílie venku by byla určitě nejtěžší, do Rumunska to máme kousek. Myslím, že los je příjemný," řekl kapitán. "Rumunsko je vyrovnaný tým v čele s Haneskem. Mají vynikajícího deblistu, který byl ve finále Wimbledonu, ale pořád si myslím, že mají slabinu v podobě druhého hráče. Přes něj bychom měli udělat body," uvedl.

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil:

"Musíme se dobře připravit, nic nepodcenit a soustředit se na to, abychom Rumuny jakýmkoliv způsobem porazili. Doufám, že budeme kompletní."

Očekává, že Rumuni pravděpodobně zvolí antukový povrch. Hrát by se mělo v tenisovém centru v Bukurešti. "Na všech daviscupových zápasech tam bývá plno, takže se dá čekat bouřlivé prostředí. Ale kluci jsou zvyklí na všelijaké prostředí a věřím, že to zvládnou," prohlásil Navrátil.

Česká jednička Tomáš Berdych se zatím s Haneskem utkal na okruhu ATP jednou, před třemi lety ho porazil ve Wimbledonu ve čtyřech setech. S Ungurem ani Crivoiem ještě nehrál. Radek Štěpánek má s Haneskem bilanci 3:1, dvakrát ho porazil v loňském roce. Na Crivoie ani Ungura rovněž dosud nenarazil.

Navrátilovi svěřenci spadli do baráže po březnové domácí porážce 2:3 v prvním kole Světové skupiny s Kazachstánem. O udržení museli Češi naposledy bojovat v září 2007, kdy si v Praze poradili 3:2 se Švýcarskem v čele s tehdejší světovou jedničkou Rogerem Federerem.

Los baráže:

Rumunsko - ČR,

Rusko - Brazílie,

Izrael - Kanada,

Jihoafrická republika - Chorvatsko,

Chile - Itálie,

Japonsko - Indie,

Belgie - Rakousko,

Austrálie - Švýcarsko.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.