ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Šafářová je v Kuala Lumpuru ve čtvrtfinále

Kuala Lumpur - Tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Kuala Lumpuru do čtvrtfinále. Bývalou světovou jedničku Dinaru Safinovou z Ruska zdolala 6:3, 4:6 a 6:3. Její další soupeřkou bude v pátek Francouzka Marion Bartoliová, jež v Malajsii ztratila zatím pouze čtyři gamy. Šafářová zahájila zápas hned ziskem servisu Safinové, sama se však na podání také nemohla příliš spoléhat.

Po zisku prvního setu si vybrala chvilkový výpadek, prohrávala již 0:4, ale dostala se ke dvěma šancím na vyrovnání stavu na 5:5. Safinová přece jen set získala, v rozhodující sadě ale čtyřiadvacetileté české hráčce stačil jeden proměněný brejkbol k postupu.

Šafářovou nyní čeká rozjetá Bartoliová, která smetla 6:2 a 6:1 jinou Rusku Jekatěrinu Ivanovovou. V zápase úvodního kola navíc povolila jediný game Italce Marii Camerinové. Česká tenistka má s finalistkou Wimbledonu z roku 2007 nepříznivou bilanci 0:3.