ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Austrálie otočila zápas, střet Kanaďanek měl rychlý spád

Velikost textu:

Rio de Janeiro – V osmifinále turnaje beachvolejbalistek se Kanada střetla se svými slabšími krajankami. Neporažená Austrálie chybovala v úvodu zápasu s Polskem, postoupily také Němky.

Australanky v zápase proti Polsku
Australanky v zápase proti Polsku

Plážové volejbalistky z Austrálie Taliqua Clancyová, Louise Bawdenová se vzchopily po prohrané první sadě 15:21 v utkání s Polskem. Ve zbylých dvou setech zabodovali proti soupeřkám Kinze Kolosinské, Monice Brzostekové 21:16, 15:11. Dosud stále neporaženým Australankám by se podobný výkyv nemusel vyplatit příště proti silným Američankám Rossové a Jennigsové.

Pachuť porážky dosud na turnaji plážových volejbalistek nepoznaly ani Němky Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová. Jejich soupeřky, Švýcarky Isabelle Forrerová, Anouk Verge-Depreová dokázaly předtím zvítězit jen v jediném utkání, Německo tak bralo po menší námaze v prvním setu výhru s výsledky 21:19, 21:10.

přehrát video
Záznam plážového volejbalu: Polsko - Austrálie (Ž)

Jiný švýcarský pár Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová sice ztratil úvodní část osmifinálového zápasu s Marleen Van Ierselovou, Madelein Meppelinkovou z Nizozemska 19:21. Po zbytek hracího času už ale byly aktivnějšími sportovkyněmi Švýcarky, zisk dvou setů 21:13, 15:10 je posunul blíže k medailovým bojům.

Jisté zastoupení ve čtvrtfinále měla dopředu pouze Kanada, neboť se v jednom utkání potkaly dva týmy ze země javorového listu. Kanadské derby nepřineslo mnoho vzrušení, zápas měl jasný a rychlý průběh. Sarah Pavanová, Heather Bansleyová neměly se svými krajankami Jamie Broderovou, Kristinou Valjasovou slitování a smetly je 21:16, 21:11.

Plážový volejbal – osmifinále žen

Sarah Pavan, Heather Bansley (Kan.) – Jamie Broder, Kristina Valjas (Kan.) 2:0 (21:16, 21:11)

Kinga Kolosinska, Monika Brzostek (Pol.) – Taliqua Clancy, Louise Bawden (Aus.) 1:2 (21:15, 16:21, 11:15)

Isabelle Forrer, Anouk Verge-Depre (Švý.) – Laura Ludwig, Kira Walkenhorst (Něm) 0:2 (19:21, 10:21)

Marleen Van Iersel, Madelein Meppelink (Niz.) – Joana Heidrich, Nadine Zumkehr (Švý.) 1:2 (21:19, 13:21, 10:15)

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.