ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

V Riu déšť neustal, kompletní tenisový program se přesouvá na čtvrtek

Velikost textu:
aktualizováno 10. 8. 2016 23:38

Rio de Janeiro - Kvůli dešti byl zrušen středeční program tenisového turnaje. Všechny plánované zápasy včetně obou čtvrtfinále čtyřhry žen s českou účastí, 1. kola smíšené čtyřhry a utkání Petry Kvitové ve čtvrtfinále dvouhry byly přesunuty na čtvrtek.

Louže v olympijském tenisovém areálu
Louže v olympijském tenisovém areálu

Program pořadatelé nejdříve odložili, pak postupně rušili jeden zápas za druhým. Doufali ještě, že se alespoň večer na centrkurt dostanou Kvitová s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou, nečekanou přemožitelkou světové jedničky Sereny Williamsové z USA, a Francouz Gaël Monfils s Chorvatem Marinem Čiličem, ale oba duely nakonec také odvolali.

Jako první se podle původního plánu měly na kurt dostat deblistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, Šafářové ale kvůli zdravotním komplikacím v minulých dnech nejspíš delší pauza přijde vhod. "Pro Lucku je to určitě dobré, může v klidu odpočívat. Zrelaxuje ve vesnici líp. Říkala, že je to o hodně lepší. Vrací se jí chuť k jídlu, včera byli v Českém domě s televizí a dala si tam brambory a vzala si i domů," řekl Pála.

přehrát video
Š+S: Hraje se nám spolu dobře. Ve všem si pomáháme

O postup do semifinále čtyřhry měly dnes v Brazílii hrát i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, Hradeckou navíc čeká úvodní duel mixu s Radkem Štěpánkem.

Silný vítr už dnes donutil organizátory zrušit naplánované závody veslařů. Nejprve jízdy odložili, poté ale kompletní program přesunuli na další den.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.