ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Dvojskif i čtyřka bez kormidelníka postoupily z oprav do semifinále

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2016 16:37

Rio de Janeiro - Obě české lodě zvládly na veslařské regatě na Lagoa de Freitas své opravné jízdy a postoupily do olympijského semifinále. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník obsadili ve svých rozjížďkách třetí, poslední postupovou pozici.

Lenka Antošová (vpravo) a Kristýna Fleissnerová
Lenka Antošová (vpravo) a Kristýna Fleissnerová

Antošová s Fleissnerovou i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah nastupovaly do oprav s cílem porazit alespoň jednoho soupeře, do semifinále totiž vždy postoupily tři ze čtyř posádek. A obě lodě to zvládly.

Ženský dvojskif se polovinu dvoukilometrové tratě držel na druhém místě, poté jej předstihla americká dvojice Ellen Tomeková, Maghan O'Learyová. Z vítězství se radovaly Němky Mareike Adamsová, Marie-Catherine Arnoldová, které se připravují pod vedením českého trenéra Přemysla Panušky.

přehrát video
Opravná jízda českého dvojskifu

Čtveřice Vraštil, O. Vetešník, Kopáč a J. Vetešník se od startu do cíle držela na třetím místě a v závěru dokázala odrazit nápor finišujících Kanaďanů.

Další tři české posádky, které se do Ria kvalifikovaly, si postup do dalších bojů zajistily již v sobotu. Skifaře Ondřeje Synka a Miroslavu Topinkovou Knapkovou čekají v úterý čtvrtfinálové jízdy, dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil se představí v semifinále.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.