FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Svěcená v Brně vyrovnala vlastní český rekord v motýlku na 50 metrů

Brno – Lucie Svěcená na Velké ceně Brna předvedla nejrychleji zaplavaného motýlka na 50 metrech a díky času 26:15 závod vyhrála. Zároveň vyrovnala vlastní český rekord. Nejlepší český čas sezony na trati 200 metrů znak zvládla také Simona Baumrtová, která se vrací do své bývalé formy.

Svěcená: K tomuto času jsem se přiblížila po třech letech

"Je to po třech letech, co jsem se k tomuto času přiblížila, takže jsem velmi spokojená. Na to, že jsem v tréninku rychlost neměla, tak je to nepopsatelný pocit a jsem za tento čas velmi ráda," řekla Svěcená, která vyhrála i další dvě motýlkářská finále. Dvoustovku v osobním rekordu 2:11,74, stovku za 58,27, čímž za svým národním maximem zaostala jen o 24 setin.

Všechny tři znakařské závody ovládla Simona Baumrtová. 200 metrů znak zvládla ve výborném čase 2:04:74, což je nejlepší letošní český čas na této trati. Nejúspěšnější plavkyní byla se čtyřmi triumfy stejně jako vloni Maďarka Zsuzsanna Jakabosová. Vrcholem konce roku bude prosincové mistrovství světa v krátkém bazénu v Kanadě.