ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Golf

Vlčková úspěšně bojuje o kartu na LPGA, Spilková neprošla cutem

Velikost textu:

Karolína Vlčková má stále šanci vybojovat si účast v prestižní americké golfové sérii LPGA. Ve finále kvalifikace prošla po čtyřech kolech cutem a čeká ji nedělní finále, naopak Klára Spilková neuspěla. Dvojnásobná nejlepší česká amatérka Vlčková, která je od letoška profesionálkou, má po čtyřech dnech skóre +1 a je na děleném 34. místě.

Karolína Vlčková
Karolína Vlčková

Hráčka, které dělá na hřištích v Daytona Beach caddie David Carter, vítěz turnaje European Tour Irish Open z roku 1998, tak s jistotou postoupila mezi sedmdesátku do finále. V neděli bude bojovat o postup do elitní dvacítky, za kterou zaostává o dvě rány. Prvních dvacet hráček si zajistí plnou hrací kartu na LPGA 2018.

Vítězce turnaje LET z Rabatu Spilkové se nedařilo na hřištích Jones a Hills skórovat. Zahrála pět ran nad par, byla 72. a o ránu ji minul postup. Ještě tři jamky před koncem čtvrtého kola přitom měla finále na dosah, ale v závěru udělala dvě bogey.

"Na poslední jamce jsem dala trojpat a nad věcí jsem rozhodně nebyla. Byla jsem pěkně naštvaná, jak to každý z nás občas umí," napsala Spilková na sociálních sítích. "Dostala jsem ze sebe všechny emoce a teď to ve mně pomalu začíná uzrávat. Je to tak, jak to má být, a ze zkušenosti vím, že občas špatná zkušenost je nakonec ta nejlepší a nejcennější," uvedla.

Z Ameriky se přesune do Dubaje, kde se příští týden zúčastní finále evropské série LET. "Moc se tam těším a tady také přeju Káje (Vlčkové, pozn. autora), ať jí to tam v neděli padá a splní si svůj americký sen," dodala Spilková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.