ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Australský golfista Day vyhrál suverénně turnaj v Edisonu

Velikost textu:

Edison - Australský golfista Jason Day prožívá životní sezonu. Po zisku prvního majoru na PGA Championship hraje dál skvěle a nyní ovládl turnaj The Barclays. V úvodním dílu play-off FedEx Cupu zvítězil na hřišti v Edisonu s obrovským náskokem šesti ran a letos na PGA Tour vyhrál už počtvrté.

Jason Day
Jason Day

"Snažím se zlepšovat každý týden, ale musím říct, že mám za sebou báječné léto. Je to smršť a doufám, že to ještě nekončí," usmíval se Day s trofejí. Druhý za Dayem, který finálové kolo zvládl se skvělým skóre -8, skončil Švéd Henrik Stenson. Třetí Bubba Watson z USA už ztrácel osm ran. "Hrál jsem fantasticky, fenomenální golf. Jsem nadšený a snad na to navážu," přál si Day.

Před triumfem v Edisonu vyhrál Day major PGA Championship, předtím kraloval na Canadian Open a v únoru na Farmers Open. "Projevuje se píle a oddanost, kterou golfu věnuju už léta," řekl Day, který může vyrovnat krajana Jima Ferriera. Ten jako jediný Australan vyhrál v roce 1951 na PGA Tour v jedné sezoně pět turnajů.

Turnaj se nevydařil Jordanu Spiethovi. Vítěz letošního US Open a Masters obešel obě úvodní kola s bilancí sedm ran nad par a jako první hráč v historii neprošel při prvním startu v roli světové jedničky cutem. O post lídra žebříčku proto přijde, ale po další akci play-off FedEx Cupu v Bostonu se může do čela vrátit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.