ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

V čele British Open zůstává Clarke

Velikost textu:

Sandwich (Británie) - Po třech kolech golfového British Open je samostatným lídrem Darren Clarke ze Severního Irska. Před závěrečným dnem vede o jedinou ránu před Američanem Dustinem Johnsonem. Další dva údery ztrácejí Rickie Fowler z USA, který se posunul vpřed až ze 16. pozice, a Dán Thomas Björn. Výkony hráčů dnes ovlivnilo proměnlivé počasí s vydatným deštěm a prudkým větrem, na jihoanglickém hřišti Royal St. George's se drží pod celkovým parem jen šest hráčů. Třetí kolo zvládli pod normu 70 úderů jen Clarke, Johnson a Fowler.

British Open Golf Championship
British Open Golf Championship

Startující hráči měli dopoledne těžké povětrnostní podmínky. Dlouho je dokázal zvládat nejlépe nejstarší účastník turnaje, jednašedesátiletý pětinásobný vítěz Open Američan Tom Watson. Jeho úsporné rány slavily úspěch a na 25. místě se ztrátou sedmi ran na lídra zůstává ve hře o umístění v elitní desítce.

Po něm vyrazil na hřiště jeho mladý krajan Fowler a jako první dokázal hřiště obejít v minusových číslech (-2). Golfista pak přiznal, že sledoval první jamky v podání Watsona v televizi a uchvátilo ho, s jakou pokorou a úsměvem veterán čelil složitým podmínkám: "Viděl jsem, jak ho hra baví a že na podmínky reaguje s humorem. To byl nejlepší způsob, jak na počasí dnes vyzrát."

V závěru hracího dne se mu pak na osychajícím hřišti a za vysvítajícího slunce výsledkově přiblížil vedoucí Clarke, který obešel druhou devítku bez deštníku nad hlavou, a jeho výkon 69 ran znamená, že jako jediný z celého startovního pole dokázal hrát pod par hřiště ve všech třech kolech. Lepší počasí využil i Johnson, jehož 68 úderů znamenalo posun na průběžné druhé místo, a půjde po boku Clarkea v závěrečném kole.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.